شاهکار بود…ولی حیف که مونتاژ بود!

«دکتر» شاهکار بینش پژوه رو زیاد نمیشناسم. راستش به سبک و محتوای آهنگهاش خیلی علاقه ای ندارم. هرچند جسته و گریخته شنیده ام که شاید اولین کسی باشد که در ایران آهنگ رپ خوانده، و آنطور که خودش گفته اولین کسی است که در ایران بعد از انقلاب کنسرت ترکیبی سازهای غربی و سنتی برگزار کرده. به هر حال این سبک و محتوای ترانه برای خودش مخاطبان پرو پا قرصی هم دارد. ضمنن، در این وانفسای فرهنگ در مملکت گل و بلبل و کسادی بازار هنر، اگر کسی پیدا بشود که حرف نویی بزند و سبک نویی را امتحان کند تازه درون مرزهای ایران هم مانده باشد باید بر سر گذاشت و حلوا حلوایش کرد!

مهران مدیری هیچ کاری که نکرده باشد با این سکانس خواهش و تمنای اول «قهوه تلخ»ش به مردم ما یادآوری کرد که کار هنری یک کالای ارزشمند است. برای تولیدش وقت، پول، و سرمایه انسانی زیادی هزینه شده که باید به هنرمند برگردد. نمیشود فیلم و آهنگ را مفت و مجانی دانلود کرد، و بعد از کم بودن کیفیت کار ایرانی شاکی بود! داریم یاد میگیریم بربری را ۲۰۰۰ تومان بخریم! دیگر برای دیدن یک سریال خوش ساخت به اندازه یک بربری (با قیمتهای جهانی آن!) که میشود خرج کرد! نه؟هرچند هنوز حس میکنم مردم ما آنقدر که سر تعارف با مهران مدیری پول برای قهوه تلخش میدهند، بابت اهمیت حقوق مولف نمیدهند! عیب هم ندارد! این چیزها یادگرفتنی ست! کسی هم یادمان نداده!

***

یکی دو روز پیش کلیپی از شاهکار بینش پژوه در فیس~بوک این دست و آن دست میشد به نام «وسط قلبم»! که در عنوانش نوشته:

Shahkar Bineshpajooh and Philarmonic orchestra in Barcelona

کلیپ با صحنه های پرزرق و برقی از یک سالن اپرای خارجی شروع میشود که با توجه به عنوان بندی باید جایی در بارسلونا باشد! صدها تماشاچی با لباسهای فاخر در سالن اپرا نشسته اند و شروع به تشویق میکنند. فیلم با پاسخ دکتر بینش پژوه به ابراز احساسات تماشاچیان ادامه میابد و برنامه شروع میشود. یک گروه ارکستر کامل (که قاعدتن باید همان ارکستر فیلارمونیک مذکور در بالا باشد) مینوازند و دکتر با یک میکروفن بی سیم در میانشان  به این سو و آن سو میدود و میخواند:

عشق تو وسط قلبمه     درست همینجا    همین تو, بیا که بوسیدنت    دیگه برام داره حکم    دارو

… دکتر میخواند

تموم خوشگلا یک طرف    تو زیبا یک طرف,‌    راست بگو چه کار کردی باهام    پدر سوخته ی بی شرف

هر از چندی دوربین به سراغ خیل جمعیت میرود که سالن اپرای بزرگ را گوش تا گوش پر کرده اند و مشتاقانه گوش میدهند و ظاهرن چندان ایرانی هم بینشان دیده نمیشود: …راست بگو چه کار کردی باهام    پدر سوخته ی بی شرف…

دکتر صدایش را بالا میبرد و میخواند: کاش میشد کنج آغوش تو بخوابم تا ابــــــــــــــــــــــــــــــد!

صدای تشویق حاضران سالن را پر میکند! همه به احترام دکتر برمیخیزند و او برای علاقه مندانش دست تکان میدهد…فیلم با نمایش صحنه های دیگری از شکوه و جلال سالن اپرا تمام میشود.

خودتان ببینید:

خوب! خیلی هم عالی! کیست که انقدر بخیل باشد که نتواند ببیند یک هنرمند ایرانی در میان خیل عظیم طرفداران اروپاییش در یکی از بهترین تالارهای اروپا میخواند و یک گروه ارکستر فیلارمونیک هم برایش پدر سوخته بی شرف مینوازد؟ اما…دو صد حیف که یک جاهایی از کار میلنگد! پس ایرانیها کجایند؟ چرا بعضی صحنه ها به هم وصله ناجورند؟ پدر سوخته بیشرف؟ آن هم با همکاری ارکستر فیلارمونیک در بارسلونا؟…

این ابرهای تکدر احتمالن بر ذهن گزارشگر رادیو فردا هم سایه انداخته بود که پرسید: ببخشیدا! من یک لحظه تردید کردم که تصاویر واقعی هست یا یه ذره میکس شده!!

و دکتر جواب میدهد: چون فقط ۶ تا دوربین وجود داره برای این که کاری رو بگیریم. ما یک بار جلوی اودینس اجرا کردیم و چند بار بدون اودینس برای اینکه بتونیم ضبط کنیم. برای این که بتونیم توی اون سالن صدا بگیریم. در نهایت هم موفق نشدیم صدا بگیریم و مجبور شدیم صدای استودیو رو بذاریم. میتونه چیزی که شما فکر میکنید مونتاژه، چند بار اجرا شدنش باشه!

خودتان بشنوید (دقیقه ۴۶).

خوب ظاهرن آنطور که دکتر به گزارشگر رادیو فردا میگوید واقعن کنسرتی در بارسلونا اجرا شده و تماشاچی آمده و تشویق کرده و رفته! بسیار هم عالی!

***

یکی دو روزی با دوستان در فیس~بوک در مورد این کلیپ زیبا بحث کردیم. هر کسی قطعه ای از پازل را در جایش گذاشت و نتیجه این شد: این کلیپ مونتاژی است. نه تماشاچی ربطی به برنامه دارد و نه اصولن کنسرت مذکور در اسپانیا برگزار شده است! خودتان قضاوت کنید:

= سالن اپرای نمایش داده شده در فیلم اصولن در بارسلونا نیست! این سالن Main Hall  انجمن موسیقی وین یا Musikverein است! یک نمونه اجرا در این تالار رو ببینید و با فیلم دکتر مقایسه کنید:

یعنی این تماشاچیها در بارسلون نیستند! و از آنچا که در عنوان بندی کلیپ هم هست و خود دکتر هم در مصاحبه تاکید کرده که کنسرت در بارسلونا اجرا شده، نتیجه منطقی آن است که این تماشاچیان متشخص اروپایی اصولن برای کنسرت کس دیگری آمده اند!!

=دقیقه ۳:۱۰ این فیلم را ببینید و با دقیقه ۴:۱۰ کلیپ دکتر مقایسه کنید:

آن تماشاچیها نه به احترام دکتر شاهکار بینش پژوه بلکه برای نوازندگان قطعه ای از یوهان اشتراس برمیخیزند!!

=  این عکس را ببینید:

تصویر بالایی دقیقه ۴:۳۳ از کلیپ دکتر است و تصویر پایینی نمایی واقعی از سالن متعلق به برنامه سال نوی ۲۰۰۹. همه چیز حتی تزیینات و گل آرایی ها عین هم است، ولی کل سن، دکتر و رفقا، و آن بنر ضایع سامسونگ تری دی جایگزین صحنه واقعی شده! یعنی دکتر نه تنها صحنه هایی از تماشاچیان دیگران را برداشته، بلکه طوری تصاویر را ویرایش کرده که جا برای شبهه نماند که ایشان واقعن در سالن انجمن موسیقی وین برنامه اجرا کرده!!

= حالا یک مشکل بزرگ داریم! اگر بپذیریم که صحنه های سالن و تماشاچیها متعلق به فیلم دیگری است، پس سالنی که برنامه دکتر در آن اجرا شده کجاست! چه بسا ادعای دکتر راست باشد و ایشان واقعن در بارسلون برنامه اجرا کرده ولی چون فیلمش خوب نشده با صحنه هایی از وین مونتاژ کرده است؟ ما اینطور فکر نمیکنیم! یک دور دیگر کلیپ دکتر را ببینید و به لوله های فلزی ارگ پشت صحنه توجه کنید. برای نمونه این اسکرین شات از ثانیه ۴۴:

حالا این تصویر را ببینید:

اینجا سالن کنسرت آرام خاچاتوریان در ایروان ارمنستان است!!! عکس های بیشتر از این سالن را اینجا ببینید. ای بابا! یعنی حتی صحنه های «بدون آودینس»هم در بارسلونا اجرا نشده اند؟!!

راستش را بخواهید برای من یکی خیلی سخت است باور کنم کنسرتی که تصاویر با تماشاچی آن از تالاری در وین برداشته شده و صحنه های بدون تماشاچی آن در سالنی در ایروان ضبط شده، اصولن در بارسلون اجرا شده باشد!! قضاوت با شماست!!

***

دکتر کنسرت دیگری هم دارد به نام «میمیرم» که در ابتدایش نوشته:

Shahkar Bineshpajooh with Vienna philarmonic orchestra and Yerevan symphony orchestra

با این اوصاف شما باور میکنید این آدمها اعضای کنسرت فیلارمونیک وین و ایروان هستند؟ دکتر در صفحه شخصی اش نوشته جوان‌ترین دانشجوی دوره دكتری (ph.D) در ایران (با اعلام رسمی وزارت علوم). شما باور میکنید؟ کسی که کنسرت تقلبی اجرا میکند کار سختی است دکترایش را هم از «آکسفورد لندن» گرفته باشد؟

***

سری به صفحه علاقه مندان ایشان در فیس~بوک بزنید! علاقه مندان ایشان کم نیستند. انصافن همین آهنگ پدرسوخته بیشرف هم لحظات لذت بخشی دارد.

آقای دکتر بینش پژوه! روی سخنم با شماست! هنر برای خیلیها اسباب تفریح و وقت گذرانی است! خیلی ها هنوز باور نکرده اند هنر را هم باید همان قدر جدی گرفت که یک مقاله علمی را! در کار هنری باید همان قدر اصیل و راست گو بود که در یک پژوهش حرفه ای! برای آنها جدی نیست، برای شما که  بخشی از حرفه تان است چرا؟ عده ای جدی جدی به کار شما علاقه دارند! کمی خود را جدی بگیرید!

***

پس نوشت: دو روز پیش که به اتفاق دوستان تصمیم به نوشتن این مطلب گرفتیم هدفمون صرفن روشنگری بود و دفاع از پدیده ای که به نظرمون میرسید همه ما همه جا بهش احتیاج داریم، و چه کم داریم ازش: صداقت!

دوستان زیادی محبت کردند و کامنت گذاشتند. از دیدن اونها احساس دوگانه ای به من دست میده. از یک طرف خوشحالم که این دغدغه ما درد مشترک خیلی های دیگه هم هست. و از طرف دیگه نگران و چه بسا غصه دار. دوستان! اینکه آقای شاهکار خواننده بدیه یا فالش میخونه یا قیافه اش فلانه و یا در زندگی شخصیش بهمان مساله ما نیست. حداقل مساله من نیست! نگرانی ما باب شدن دروغ و دورویی‌ه که الان سکه پر رونق بازاره. در چنین دنیایی به آدمهایی احتیاجه که در گوش بقیه مون این زنگ خطر رو به صدا در بیارن که «هیچ راهی» جز صداقت وجود نداره. مخاطب من و شما آگاه و روشنه، میبینه و قضاوت میکنه. دیر یا زود باید در مقابل قضاوت اذهان عمومی قرار گرفت، که البته قاضی سخت گیریه! ما نه قصد قضاوت و توهین به کیفیت آهنگ و ارزش هنری کار ایشون رو داریم و نه به هیچ وجه قصد تخریب آینده هنری ایشون رو. همونطور که در متن هم نوشتم، در این دوره کسادی هنر و فرهنگ در ایران، این ما ها هستیم که باید قدر هنرمندانمون (از بزرگ و کوچک و متوسط) رو بدونیم. من از دوستانی که این متن رو میخونن خواهش میکنم اگر آهنگ آقای بینش پژوه با سلیقه شون جور در نمیاد یا از زندگی خصوصیشون چیزی میدونن اون رو برای خودشون نگه دارن و بذارن که فقط بر اساس شواهد و مدارک قابل استناد قضاوت کنیم. از همه تون ممنونم…

Advertisements

323 پاسخ to “شاهکار بود…ولی حیف که مونتاژ بود!”

 1. khashmeshab Says:

  امشب آهنگی با صدای یک خانم ترک در سریال «روزی روزگاری» شبکه‌ی «جم» پخش شد، که من را یاد این آهنگ شاهکار انداخت که گویا از آن تقلید شده است. قبلاً هم این آهنگ را در تلویزیون دیده بودم ولی زیاد دقت نکردم و محو تماشاچیان شده بودم و از طرفداران وی و خصوصاً این آهنگ بودم. امشب آن را داون‌لود کردم و در حین بار پنجم ششمی که تماشا می‌کردم و کم‌کم فاز داشت رفع می‌شد، با خودم گفتم چرا فقط در ۲ تصویر، آن هم بسیار کوتاه تماشاگران و نوازندگان با هم نمایش داده می‌شوند؟ چرا همواره تماشاچیان از زوایای خاصی دیده می‌شوند؟ معمولاً در فیلم‌برداری از کنسرت‌ها، تصویر دور تماشاچیان را از پشت نشان می‌دهند تا ارکستر هم در تصویر حضور داشته باشد. اینها و چند نکته‌ی دیگر از جمله شکل و شمایل و ملیت تماشاچیان که بیشتر به طرفداران اُپرا یا موسیقی کلاسیک شباهت داشت، و کل حالت فیلم، و مسائل دیگر شبهه‌ی مونتاژ بودن آن را برایم مطرح نمود. با اندکی جستجو اینجا را پیدا کردم و بنده مهر تأیید به صحبت‌های شما می‌زنم.
  من هم خیلی از فریب‌دادن هواداران توسط برخی هنرمندان متنفر و منزجر هستم. اگر دقت کنید، در انتهای کلیپ، وقتی تماشاچیان برمی‌خیزند، رو به وسط سالن هستند. چرا؟!
  خلاصه، یکی از طرفداران ایشان کم شد. ما ماندیم و رؤیای اینکه روزی یک ایرانی با یک ارکستر سمفونی مشهور و معتبر در یک سالن معتبر در حضور تماشاچیان بین‌المللی اجرا کند و در پایان همه به افتخار او برخیزند و تشویقش کنند.
  نوجوان که بودیم، با آهنگ‌های سیاوش قمیشی فازی می‌گرفتیم که نگو! الآن هر آهنگی، چه قدیمی و چه جدید، از ایشان که گوش می‌دهم فقط و فقط صدای کیبرد را حس می‌کنم و نه حتی یک ساز دیگر! یعنی ایشان تمام سازها را با کیبردشان شبیه‌سازی کرده و در مراحل مختلف ضبط و میکس می‌کنند. کلیپ آخری ایشان هم که آفرین دارد! با هیجان هرچه تمامتر پیانو می‌زند، روی آهنگی که اصلا سازی حتی نزدیک به پیانو ندارد و حتی به سبک راک شبیه است!
  خلاصه، درخواست دارم از برخی هنرمندان که شنوندگان را خر فرض نکنید. اعتراف به اشتباه ارزشش از کامنت‌گذاری و دری‌وری گفتن بی‌مورد خیلی بیشتر است. به بینندگان هم توصیه می‌کنم به این راحتی خر نشوید. از وقتی اندی با چهل ساسون شلوار، گیتار الکتریک گرفت دستش و ما باور کردیم، از وقتی جواد یساری کاستش را با صدای سوت و کف حاصل از کیبرد رفیقش پر کرد و برخی به فضا رفتند، از وقتی ویدئوها و پیام‌های بلوتوث و اخیراً وایبر و تلگرام رو بی‌تحقیق و حتی بدون بکار انداختن عقلمان باور کردیم، پروسه‌ی خر شدنمان شروع شد. برخی هم فرصت را مناسب می‌بینند تا از خریتمان سوءاستفاده کنند!

 2. جمیل Says:

  خانم، شما فکر کنم اصلا تفاوت دزدی و کلاهبرداری با دخالت در امور شخصی دیگران را متوجه نشده اید. بگذارید یک بار مرور کنیم:

  1) اگر کسی برای خودش روش زندگی خود را بدون آزار رساندن به دیگران دارد میگوییم کسی حق ندارد روش زندگی دیگران را قضاوت کند
  2) اگر کسی کاری میکند که حق شخص دیگری را میخورد یا برای جامعه خطرناک است آن کار غیرقانونی یا غیراخلاقی است و قانون او را دستگیر خواهد کرد و مردم حق تقبیح او را دارند.

  برای مثال اگر کسی بخواهد موهای خود را رنگ خاصی بکند به دیگران ربطی ندارد. اما اگر کسی دزدی بکند و سم توی آب عمومی بریزد نمیگوییم که این روش خاص کار او است و نه تنها او را قضاوت میکنیم بلکه زندانی یا جریمه خواهد شد.

  کار شاهکاری کلاهبرداری و فریب افکار عمومی است.

  • ناشناس Says:

   دقيقا منتظر اين جواب بودم! شما خودتون حرف هاى من رو تأييد كرديد… ممنون! اما جميل عزيز ١=١
   از نظر شما كارى كه ارش كرده و باعث بيشتر مشهور شدن يك فاحشه شده و يا اينكه باعث ترغيب انسان ها به ديدن غرض هاى حيوانى و هم بسترى با بيش از يك نفر شده براى جامعه خطرناك نيست و اين كار اصلا غير اخلاقى نيست بلكه براى روابط انسانها و بخصوص روابط زناشويى خيلى هم مفيد واقع ميشه!!! اما اينكه يك هنرمند در كليپ خودش و براى زيباتر كردن تصاوير از كليپ ديگه استفاده كرده براى جامعه خيلى خطرناك هست و بايد او را قضاوت كنيم و جريمه كنيم و اگر بتونيم زندانى! درد جامعه ما چيز ديگريست…
   متاسفانه براى مردان ايرانى ان جاييكه بحث لذات جسمانى و شهوت است ايرادى بر كار نيست! متأسفم…! درود بر ارش و خانم ايلار كه نه تنها سمى در اب عمومى نريخته اند بلكه اب را زلال و شفاف كردند چون خيلى ها بعد از ديدن كليپ انها فهميدند كه در اين دنيا چيزى به نام Group Sex هم وجود دارد كه شايد بد نباشه امتحان كنند…!!! بد نيست غرض ورزى رو كنار بگذاريم…!
   شاهكار عزيزم من شايد شما رو سه بار ديدم… ديدار ما كوتاه بود اما آشنايى با شما برام افتخار بزرگى بود چون فهميدم هنوز هستند انسانهايى مثل شما كه بقيه رو درك كنند و اهميت بدن به احساسات، عواطف و شرايطشون… از شما جز فروتنى و احترام چيزى نديدم… درود بر تو دوست عزيزم…

   • جمیل Says:

    این حق شخصی شماست که هر طوری دوست دارید برداشت کنید ولی موضوعاتی که شما میگویید هیچ ربطی بهم ندارند.
    ضمناً شما میتوانید علاقمند به آدمی باشید که کلاهبردار است یا … ولی باز هم اصل قضیه این است که کلاهبردار است!

    • ناشناس Says:

     ممنونم جميل عزيز… شما هم ميتوانيد چشمانتان را بر روى حقايق ببنديد و بگوييد ١ برابر با ١ نيست…! و اين حق شخصى شماست كه علاقمند به مساءل فاحشه ها و طرفدارى از انها باقى بمونيد ولى باز هم اصل قضيه اين است كه ان زن يك فاحشه است و كار ارش دست كمى از فاحشه گرى ندارد… اين مسلم است كه شما اين صفحه را بر عليه شاهكار درست كرديد بنابراين چشم خودتون رو بر روى هر مساله ديگرى بسته ايد…

     • khashmeshab Says:

      شما اگر واقعاً ساکن آمریکا بودید، فرق بین پورن‌ستار و فاحشه را می‌فهمیدید! ولی گذشته از آن، این نظر شما به خودتان مربوط است، ولی کار آرش هیچ ارتباطی به این نوشته و عمل شاهکار ندارد که آن را اینجا ارسال کرده‌اید. دست از مغلطه و شانتاژ هم بردارید لطفاً.

 3. مهدی Says:

  عزیزن من ..ایشون ریده.. اب قطع بوده لابد. ریده و یه تعداد احمق میان با ادا اطوار و حرفای مسخره لاپوشونیش میکنن.زیادی زر نزنید..شاهکار خواسته فیک درست منه ولی فک نمیکرد متوجه بشن ملت..

 4. meri Says:

  بچه ها نقد خيلي خوبه من خودم شاهكار رو دوست دارم ولي اين كارش بد بود و كار بد هم بايد نقد بشه اگه نقد نباشه و فقط تعريف و تمجيد باشه هيچوقت پيشرفتي حاصل نميشه دنياي ازاد هم همينطوره ماه نميتونه پشت ابر بمونه همه جاي دنيا اين كار بي احترامي به شعور مخاطب قلمداد ميشه

 5. بي بي ناز Says:

  من يك موزيسين هستم ٢٢ سال و خورده اي ميشه كه پيانو ميزنم به همه جور نت و ريتم هم اشنايي دارم ولي هميشه تعجب ميكردم كه اين اقا اولا چطور به همچبن جايي راه پيدا كرده ( خيلي بايد سواد موسيقي داشته باشي ) و دوما بقول شما اين اركستر به اين أبهت و انچناني ميتونه انقدر دقيق نتهاي ايراني پدر سگ بي شرف رو انقدر خوب بنوازه؟؟

 6. بابک Says:

  وقتی در صدها موزیک ویدئو میبینی چهارتا دختر بیکینی پوش قربون صدقه خواننده میرن فکر میکنی واقعا اینا عاشق این خواننده اند؟ نه اینا دستمزد گرفتن که برا قشنگی ویدئو این کارو بکنن.حالا تو موزیک ویدئوی (وسط قلبمی) برا قشنگی ویدئو کف زدن های مردم برا نوازنده ها رو برا خواننده استفاده کردن کجای قضیه عیب داره؟ چیزیکه مشخصه نوازنده ها دارن آهنگ رو با بینش پژوه همراهی میکنن. ایشون نه تنها تو اکثر موزیکهاش از ارکستر بزگ استفاده میکنه بلکه در اجراهای زنده هم از ارکسترهای بزرگ استفاده میکنه. لابد اگه از چهارتا بیکینی پوش استفاده میکرد الان همه به به و چه چه میگفتین.

  • ناشناس Says:

   بابك عزيز
   در كنسرت… زمانيكه شاهكار به نشانه ابراز عشق به مردم با مشت به قلبش ميكوبيد و زمانيكه براى اداى احترام و تشكر از حضور مهمانانش در كمال فروتنى در برابرشون تعظيم ميكرد… شايد بر خلاف بقيه كه شاد بودند… من در دل گريستم…! دوست داشتم بلند فرياد مى زدم «نه…! نكن…! ما هرچه ميكشيم از يكديگر است…»

 7. ناشناس Says:

  مَردُم کیست؟
  به موجودی گفته میشه که از بدو تولد همراهیت میکنه و تا روز مرگت مجبوری که برای اون زندگی کنی.

  برای مَردُم خیلی مهمه که تو چی میپوشی؟
  چیكار ميكنى؟
  کجا میری؟
  چند سالته؟
  بابات چیکارس؟
  ناهار چی خوردی؟
  چند روز یه بار حموم میری؟
  چرا حالت خوب نیست؟
  چرا میخندی؟
  چرا ساکتی؟
  چرا نیستی؟
  چرا ازدواج نمیکنی ؟
  چرا بچه دار نمیشی ؟
  چرا اینطوری نوشتی؟ عاشق شدی؟
  چرا اونطوری نوشتی؟ فارغ شدی؟
  چرا چشات قرمزه؟ حشیش کشیدی؟
  چرا لاغر شدی؟ شکست عاطفی خوردی؟
  چرا چاق شدی؟ زندگی بهت ساخته؟
  و چراهای بسیاری که تا جوابش رو بدست نیاره دست از سرت ور نمیداره.

  مَردُم ذاتا قاضی به دنیا میاد.
  بدون اینکه خودت خبر داشته باشی، جلسه دادگاه برات تشکیل میده، روت قضاوت میکنه، حکم برات صادر میکنه و در نهایت محکوم میشی.
  مَردُم قابلیت اینو داره که همه جا باشه، هرجا بری میتونی ببینیش، حتی تو خواب.
  اما مَردُم همیشه از یه چیزی میترسه، از اینکه تو بهش بی توجهی کنی، محلش نذاری، حرفاش رو نشنوی و کاراش رو نبینی.
  پس دستت رو بذار رو گوشت، چشمات رو ببند و بی توجه بهش از کنارش عبور کن و مشغول کار خودت شو…!!!
  دنياى غريبى ست… آسمان هر كجا كه روى به يك رنگ است…

 8. Felix Addo Says:

  khob bande khoda khodesh ke mige ma esrar kardim ke in yek music video hast pas kojaye in kar taghalob hesab mishe? agar gheyr az in bood ke tak take oon adama mitoonestan shekayat konand.

 9. Alvares Mehregan Says:

  دوست عزیزی که با نام جمیل خودتو معرفی کردی اینهمه در مورد آدمها زود قضاوت نکن با کمی مطالعه به واقعیتها نزدیک میشوی. نه اسم من جعلی است ونه ویدئوهای پینش پژوه جعلی میباشند. اگر به خودت زحمت بدی اسم منو سرچ کنی پیدا خواهی کرد. من کارم طوری است که همیشه با موزیک ویدئوسرکار دارم و آقای بینش پژوه هم مرا نمیشناسد که بخواهم طرفداری کنم. اینرا بخوبی میدانم که در اروپا و آمریکا به هیچ عنوان نمیشود از عکس و ویدئو افراد در موزیک ویدئوی خود استفاده کرده و در سطح جهانی انتشار داد.

  • ناشناس Says:

   آقای مهرگان حتی اگر این ویدیو ها واقعی باشند من از این که یه ارکستر حرفه ای با خواننده ای در این سطح همکاری بکنند، باز هم تعجب می کنم.
   اینقدر فالش می خواند که ممکن است رهبر ارکستر را هم دچار اشتباه کند!

 10. گلبانگ آزادی Says:

  چرا یاوه گوئی میکنی عزیز برادر این همه آدم را که نمیشه جعل کرد آنهم نه در یک ویدئو بلکه چندین ویدئو. در یوتوب یک آهنگ یا ویدئو از کسی أپلود میکنی با تمام مشخصات مینویسه این کار مربوط به فلانی میشود اگر همین الان برندارید متقبل جریمه سنگین خواهید شد. کجای کاری برادر؟

 11. جمیل Says:

  بله همه موزیک ویدئوها مونتاژ هستند ولی اینجا قضیه اصلا فرق میکنه. ایشون موزیک ویدئو درست نکرده اند. ایشون یک کنسرت جعلی درست کرده اند. ضمناً در هیچ موزیک ویدئویی کسی نمیآد الکی تماشاگرهای یک کنسرت دیگه و یک سالن دیگه را به اسم خودش جا بزنه که برای خودش هویت جعلی با بزرگنمایی و شارلاتانیسم درست کنه.

  آقای بینش پژوه خودتون هستید اینجا با اسم مستعار شلوغ بازی میکنید؟!؟ اگر اینطوره هر چه بیشتر این کار رو بکنید بیشتر توجه مردم به اصل پست جلب میشه و در عمل بیشتر آبروریزی میشه.

  دیدید که وقتی که با مغلطه سعی کردید آقای بهزاد بلور را بپیچونید و از طریق «عقل هم چیزی شریف است» طرف را شانتاژ کنید اون هم جا نزد و بیشتر بهتون گیر داد و آبروریزی بیشتر شد. اگر راحت بگویید که کار درستی نکردید و قضیه تمام بشه فکر کنم عاقلانه تر است.

  http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/11/141118_shahkar_interview_radio

  • ناشناس Says:

   جميل عزيز شما ظاهرا در هر حالتى با هر پستى اينجا مشكل دارى… ديدم يك جا گفته بودى كه چرا ناشناس پست ميذارين و بعدش اسمهاى بقيه رو نسبت ميدى به شاهكار! عزيزم فكر نمى كنم شاهكار اينقدر بيكار باشه كه بياد اينجا با اسم مستعار با شما بحث كنه…!
   من مصاحبه را گوش دادم… به نظرم شما بيا حالا به BBC Persia گير بده و به آقاى بهزاد بلور كه بهتره اول ياد بگيره با مهمان هنرمند برنامه چطور صحبت كنه! از كسى كه دو تا كلمه فارسى رو صد ساله نشنيده بيشتر از اين هم انتظار نميره كه بدون خداحافظى و بدون اينكه اجازه بده جمله طرف مقابل تمام بشه برنامه رو قطع كنه…!!!!!

 12. Alvares Mehregan Says:

  تمام موزیک ویدئوها همه جای دنیا مونتاژ هستند این چیز عجیبی نیست. ۱۰ بار درموقعیتهای مختلف فیلم گرفته وصحنه های دلخواه را کنار هم چیده و ادیت میکنند. ودر مورد موزیک هم برخلاف ایران در اروپا و آمریکا هردم بیلی نیست بدون مجوز آهنگ کسی را نه کسی میتواند بخواند ونه حتی در تلوزیون یا شبکه های اجتماعی میتواند انتشار دهد. و به جعل هم نمیشود تصویر حتی یک نفر را چه رسد به دهها موزیسین و صدها تماشاچی در تلوزیون ها وشبکه های اجتماعی آن هم به این وسعت انتشار داد. خواننده ای را هم با خواننده دیگر مقایسه نکنید زیرا هر کدام جایگاه و طرفدارهای خودشان را دارند واگر مقایسه میکنید یک نظرهم به قیمت ورودی کنسرتهایشان بیاندازید. ورودی کنسرت استاد شجریان ۱۵ تا ۶۰ یورو و خانم گوگوش ۴۹ تا ۶۹ یورو و بینش پژوه ۵۹ تا ۱۳۰ پاوند انگلیس بود. پس هر کدام طرفدارهای خودشان را دارند. شما هم اگر طرفدار کسی نیستید٫ نباشید ولی برایش شایعه سازی هم نکنید.

 13. Alvares Mehregan Says:
 14. Alvares Mehregan Says:
 15. Alvares Mehregan Says:
 16. Alvares Mehregan Says:

  دوستان خجالت داره واقعا یکی هم که میاد یه کار درست انجام میده هزارتا برچسب بهش میزنید اینجا ایران نیست اروپاست همه چی حساب کتاب داره تمامی موزیکها کپی رایت داره اگه یکی کار موزیک کسی را به اسم خود مونتاژ کنه جریمه خیلی سنگین داره

 17. Alvares Mehregan Says:
 18. جمیل Says:

  خوب خوشبحتانه خودشون هم متوجه شدند که قافیه خیلی تنگه و مجبور شدند اعتراف کنند که ویدئوها مونتاژ است (البته باز هم با کمی مغلطه بازی):

  http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/11/141118_shahkar_interview_radio?ocid=socialflow_facebook

  • ناشناس Says:

   فكر كنم شما ديگه بعد از اين مصاحبه شب راحت خوابيديد… برام جاى سؤال هست كه شما چرا اينقدر سرتون تو كار شاهكار بود؟!!

  • ناشناس Says:

   بیچاره پاییز…
   دستش نمک ندارد…
   این همه باران به آدم ها میبخشد اما همین آدم ها تهمت ناروای خزان را به او میزنند.
   خودمانیم …تقصیر خودش است؛
   بلد نیست مثل «بهار» خودگیر باشد تا شب عیدی زیرلفظی بگیرد و با هزار ناز و کرشمه سال تحویلی را هدیه دهد …
   سیاست «تابستان «هم ندارد که در ظاهر با آدمها گرم و صمیمی باشد ولی از پشت خنجری سوزناک بزند.
   بیچاره …..
   بخت و اقبال «زمستان» هم نصیبش نشده که با تمام سردی و بی تفاوتیش این همه خواهان داشته باشد .
   او «پاییز» است بخشنده و ساده دل
   فکر میکند اگر تمام داشته هایش را زیر پای آدمها بریزد …روزی.. جایی…لحظه ای… از خوبیهایش یاد میکنند.
   خبر ندارد آدم ها بخشنده بودنش را به پای محبتش نمیگذارند.. عادت ادمها همین است ..یکی به این پاییز بگوید آدمها یادشان میرود که تو رسم عاشقی را یادشان داده ای …
   دست در دست معشوقه ای دیگر پا بر روی برگهایت میگذارند و میگذرند تنها یادگاری که برایت میماند… «صدای خش خش برگهای تو بعد از رفتن آنهاست»….!

 19. جمیل Says:

  دوست عزیزی که اینجا با نام ناشناس چهار چهار تا کامنت میگذارند. بحث هنر عمومی حوزه شخصی نیست که کسی بگوید من هر کاری میخواهم میکنم به تو چه؟ شما مبحث را قاطی کرده اید. کسی نمیتواند دزدی کند، سر مردم را کلاه بگذارد، بیت المال بدزدد، کار هنری دیگران را به نام خود جا بزند و بعد بگوید به تو چه؟ به تو چه گفتن فقط در حوزه های شخصی که با دیگران کاری ندارد پذیرفته است.

  • ناشناس Says:

   دوست عزيز شما به بزرگى خودت ببخش كه من ناشناس امدم و البته نميدونستم فقط بايد يك كامنت بذارم! خواستم عزيزان رو سرگرم كنم كه شروع به نقد و بررسى بنده كنند كه خيلى بيكار نباشند…

  • ناشناس Says:

   به نظر بنده شما به مسائل داخل كشور رسيدگى كنيد كه وضع مملكت به لطف زحمات شما و يارى دوستان خوب بشه…

  • مريم Says:

   جميل عزيز خواهشمندم شما به مسائل داخل مملكت رسيدگى كنيد كه به لطف شما و يارى دوستان مشكلات حل بشه و مردم از بيكارى در بيان…

   • جمیل Says:

    خوب این نشان میدهد که شما مایل یا قادر به بحث نیستنید. حرف شما مثل این میمونه که من برم یک آدمکش را بگیرم و شما بگویید اگر راست میگی آدمکش‌بگیر هستی برو داعشیها را بگیر!

 20. ناشناس Says:

  به تو چه کس. چه کند هرچه کند کس. به تو چه!

 21. ناشناس Says:

  به تو چه کس چه کند هرچه کند کس به تو چه!

 22. ناشناس Says:

  نه تو در گورِ من ِ می زده ، می خوابانند
  نه مرا گور تو
  نه مرا گور تو
  گور پدرت پس به تو چه!

 23. ناشناس Says:

  در جواب تمام بيكاران عزيز خواستم بگم : همه اينا به تو چه؟؟؟!!!

 24. حمید Says:

  کامنت های بالا را بدقت خواندم موافق و مخالف جالب این بود که اکثرن نوشتن سررشته ای در موسیقی و فیلم ندارنولی فقط میدونن…دوستانعزیز بیاییم بهم احترام بگذاریم اگر از خواننده ای یا فیلمی یا هر چیزی را که باب میلتان نیس را از دیگران دریغ نکنید شاید چیزی را که شما دوست ندارید دیگران دوست داشته باشند پس بایید به عقاید دیگران احترام بگذاریم و تا در کاری تخصص نداریم اظهار نظر نکنیم . بیاد داشته باشیم میتوان گفت ببخشید و پوزش میخواهم یا بفرمایید من سر رشته ای ندارم و نمی دانم متاسفانه بعضی ما ایرانی ها این دو لغت را یاد نگرفتیم ببخشید و نمیدانم

 25. ناشناس Says:

  چقدر بدبخته این دکتر شاهکار
  از اون بدتر اینکه خودش رو استاد دانشگاه تهران معرفی میکنه یک سر به سایت دانشگاه تهران بزنید تا این شیاد رو بیشتر بشناسید

 26. summit Says:

  من به محض دیدن اولین ویدیوهای ایشون در تلویزیون 100% مطمئن بودم مونتاژه. شهرت که انقدر تخیلی نیست که هیچکس طرف رو نشناسه و یه خیل عظیم جمعیت توی کنسرت به احترامش کلاه بردارن اون هم با این صدا و ژست خوانندگی. نمیدونم چرا این همه نظر راجع به این صدا و شخصیت نوشته شده. این همه نظر باید راجع به هنرمندان باشه نه متقلبین.
  پیروز و سربلند باشید

 27. ناشناس Says:

  ممنون از این روشنگری.

 28. ناشناس Says:

  man gozinea dislike ro peida kardam paine maghalatun…faghat gozinea like ro gozashtid…ye forsati ham bedid be kasani ke harekate shoma ro dust nadashtand…be har hal ensanha azadand baraye ezhare nazar…dar in donya barkhi afrad ham kareshun vaght gozashtan baraye takhribe digaranist ke dar jadea movafaghiyat bala miran…harf zadan chaghadr asune… arezu mikonam shoma be darajea aghaye bineshpajooh beresid va unvaght ba karhaye sadeghanatun va video haye concerthaye vaghiye ba sholuhetun ishun ro sharmande konid. kare besiyar bozorgi kardid yek safhe maghale chand daghighe vaght baraye takhrib yek omr zahamat va movafaghiyate yek nafar. baratun arezuye movafaghiyathaye bishtar mikonam.

  • جمیل Says:

   آقا چرا زده به صحرای کربلا؟ اینجا مستدل ثابت کرده که فیلمهای تقلبی است. شما ثابت کنید اشتباه است و بعد نصایح اخلاقی کنید. یک کلمه توی جوابیه شما من پیدا نمیکنم که به نویسنده مقاله بگه که چرا اشتباه میکنه. اول ثابت کنید اشتباه میکنه و بعد نصیحت کنید.

 29. یاس Says:

  سلام
  نویسنده ی محترم
  که ادعا میکنین این کنسرت مونتاژ شده
  کیخواستم بگم که صنعتی هنوز نیودنه مه بتونه همچین کاری انجام بده و اگر هم باشه هزینه ی زیادی داره و این هزینه یک سومه هزینه ی در خدمت گرفتن ارکستر میشه …. چه نیاز به این هزینه ….
  شما ظاهرا توهم زدین …..

  • Utna Says:

   صبح شما بخیر 🙂

  • جمیل Says:

   این کار تقلب از طریق مونتاژ فیلم نه هزینه زیادی دارد و نه تکنولوژی بالایی میطلبد.

   کاری که ایشان کرده است این است که با ارکستر ارمنستان فیلم نمایشی گرفته است (که حتی نوازندگی با صدا تطبیق ندارد). پس ارکستر واقعی است. اما این فیلم را برده است در سالن فیلارمونیک وین روی سالن و تماشاگران یک ارکستر بسیار مشهور مونتاژ کرده است. فیلمهای این بلاگ را ببینید تا متوجه شوید.

   کاری که ایشان کرده است مثل این است که من با یک خواننده دوره گرد شبیه شجریان عکس بگیرم و بعد این را ببرم توی سالن کنسرت لندن استاد مونتاژ کنم و وانمود کنم آقای شجریان در لندن با من اجرا داشته است. بعد که به من اشکال بگیرند بگویم که هنوز تکنولوژی نیامده است که بتواند انسان را شبیه سازی کند. این مغلطه بازی است.

   ایشان بهتر است که بیایند و حقیقت را (که عیان است) صادقانه بگویند:

   من در ارمنستان یک سالن و ارکستر اجاره کردم. با آنها فیلم اجرا گرفتم. بعد فیلم یک کنسرت مشهور و پر ابهت در وین را گرفتم. و مونتاژ کردم به صورتی که این شبهه ایجاد شود که من با ارکستر وین در سالن وین فیلم گرفته ام.

 30. samandar Says:

  halam be ham khord.sepas bekhater in roshangeri dar bareh 1 sher dozd.

 31. صبا Says:

  این شائبه بوجود آمده که ارکستری که با آن کار میکنم منتاژ است! این امکان به لحاظ عملی وجود ندارد. صنعت سینما و فیلم به آنجا نرسیده است که بتوان اساسا ارکستر صد نفره را به صورت غیر کارتنی منتاژ کرد. از طرفی بهای گرانترین ارکسترهای دنیا برای یک اجرا حدودا شبی دویست و پنجاه هزار دلار است. ضرورتی ندارد میلیونها دلار خرج کرد تا کار را با هزینه بسیار بالاتر منتاژ کرد.هیچ موزیک ویدئویی در جهان زنده اجرا نمیشود در مورد کارهای موزیک ویدیویی من نیز این موضوع صادق است.

  • منصور Says:

   این پاسخ ایشان خودش یک مغلطه است. هیچ کس نگفته است که ارکستر مونتاژ است و ایشان هم خوب میداند که کسی منظورش آن نیست.

   کاری که ایشان کرده است این است که با ارکستر ارمنستان فیلم نمایشی گرفته است (که حتی نوازندگی با صدا تطبیق ندارد). پس ارکستر واقعی است. اما این فیلم را برده است در سالن فیلارمونیک وین روی سالن و تماشاگران یک ارکستر بسیار مشهور مونتاژ کرده است. فیلمهای این بلاگ را ببینید تا متوجه شوید.

   کاری که ایشان کرده است مثل این است که من با یک خواننده دوره گرد شبیه شجریان عکس بگیرم و بعد این را ببرم توی سالن کنسرت لندن استاد مونتاژ کنم و وانمود کنم آقای شجریان در لندن با من اجرا داشته است. بعد که به من اشکال بگیرند بگویم که هنوز تکنولوژی نیامده است که بتواند انسان را شبیه سازی کند. این مغلطه بازی است.

   ایشان بهتر است که بیایند و حقیقت را (که عیان است) صادقانه بگویند:

   من در ارمنستان یک سالن و ارکستر اجاره کردم. با آنها فیلم اجرا گرفتم. بعد فیلم یک کنسرت مشهور و پر ابهت در وین را گرفتم. و مونتاژ کردم به صورتی که این شبهه ایجاد شود که من با ارکستر وین در سالن وین فیلم گرفته ام.

 32. REZA Says:

  Kar Khoobi Nabood

 33. بهروز Says:

  اگه همه چیز واقعی ودرست است باید برای سلیقه وبی اطلاعی کسانی که برای دیدن این اهنگ معروف وتکراری با این شعر مبذل و این الفاظ سخیف وقت وهزینه گذاشته اند اظهار تاسف کرد

 34. ناشناس Says:

  آشغالترین و دوزاری ترین خواننده تاریخ بشریت

 35. انیتا Says:

  واقعا شاهکاره که همه رو گذاشته سر کار…موفق باشه همیشه

 36. بهراد Says:

  دوست من چرا به صحرای کربلا میزنید. چرا ما ایرانیها هر وقت در استدلال کم میآوریم طرف مقابل را به حسودی و غرض ورزی متهم میکنیم؟

  این فیلمها و استدلال را ببینید و قضاوت کنید. اگر استدلال به نظر شما اشتباه است و فیلمها حقیقت است شما هم نشان بدهید که حقیقت چیز دیگری است.

  حسادت و … اگر کسی بخواهد بکند خوب میرود به گوگوش، شجریان، ابی و … حسادت میکند. مشکل حسادت نیست. مشکل دروغگویی و شارلاتانیسم است که یکی بیاید بگوید من با ارکستر وین و بارسلونا کنسرت داده ام و همش دروغ باشد.

  ساسی مانکن و بقیه هم طرفداران خودشون را دارند. ما کاری با آنها نداریم چون آنها نرفته اند فیلم موتناژ کنند و بگویند که مثلا با مایکل جکسون یا جنیفر لوپز کنسرت داده اند.

  البته آقای بینش پژوه بعد از این مقاله و چند کار دیگر حساب کار دستشان آمد که دروغ لو میرود. کنسرتهای اخیرشان در لس آنجلس واقعی است و البته در این حد از شکوه نیست ولی حداقل کار خودشان است.

 37. فریبرز Says:

  واقعا براتون متاسفم …
  همینه وقتی خودمون خودمونرو قبول نداریم تمام دنیا هم باهامون مثه شهروند درجه دو رفتار میکنه.
  امان از حسادت

 38. mahyar Says:

  Faghat mitunam begam baratun moteasefam chon hame harfa ehsas man mige az ru hesadate ,Hadeaghalesh ine kare honari karde bi menat tahsil kardast ( MEsle bazi vazira dr taghalobi nadare) shomaha ba in harfa neshun midin vaghan iraniyin dare honaresho be namayesh mizare concert mizare ba orcest mikhune to hozeye honarie khodesh faaliyt mikone man ham karasho ham sherasho dust daram yektarafe mesle hamishe ghezavat nakonin chera be alayeghe ye gheshri be in rahati tohin mikonin ?!! yani sasy mankano 2afm khuban hame moshkela hal shode hala yeki mesle bineshpajoh shode irado moshkel?dalile in hame neftar faghat hesadate baratun moteasefam hamin! shomaha liaghate khubaro nadarin behtar ke raft , dar zemn ahangaye asaro jame jahanio ishun sorude ke bahash mizanano mikhunan hal mikonan ensaf dashte bashid kami!

  • بهراد Says:

   دوست من چرا به صحرای کربلا میزنید. چرا ما ایرانیها هر وقت در استدلال کم میآوریم طرف مقابل را به حسودی و غرض ورزی متهم میکنیم؟

   این فیلمها و استدلال را ببینید و قضاوت کنید. اگر استدلال به نظر شما اشتباه است و فیلمها حقیقت است شما هم نشان بدهید که حقیقت چیز دیگری است.

   حسادت و … اگر کسی بخواهد بکند خوب میرود به گوگوش، شجریان، ابی و … حسادت میکند. مشکل حسادت نیست. مشکل دروغگویی و شارلاتانیسم است که یکی بیاید بگوید من با ارکستر وین و بارسلونا کنسرت داده ام و همش دروغ باشد.

   ساسی مانکن و بقیه هم طرفداران خودشون را دارند. ما کاری با آنها نداریم چون آنها نرفته اند فیلم موتناژ کنند و بگویند که مثلا با مایکل جکسون یا جنیفر لوپز کنسرت داده اند.

   البته آقای بینش پژوه بعد از این مقاله و چند کار دیگر حساب کار دستشان آمد که دروغ لو میرود. کنسرتهای اخیرشان در لس آنجلس واقعی است و البته در این حد از شکوه نیست ولی حداقل کار خودشان است.

 39. سوزان Says:

  درود بر شما
  نظرات شما کافی بود. من به این دلیل اومدم سرچ کردم و اینها را خوندم که برای اولین بار آهنگ ترانه «به تو چه » ایشان را دیدم و هیچ آشنایی باهاشون نداشتم اما اشعار و صدای غیرزیبایش را در کنار این همه نوازنده متعدد ارکستر بسیار مشکوکم کرد. تابلو جعل هنر شده. اگر اشتباه کردم و ترانه به توچه مربوط به ایشون نیست ببخشید. من زیاد هنرشناس نیستم و اطلاعاتم کم هست اما خیلی مشکوک به نظرم آمد. با تشکر از همه

 40. ﻧﺎﺯﻧﻴﻦ Says:

  ﭼﻪ ﺗﺎﺑﻠﻮ ﺧﻮﺩﺵ ﺩاﺭﻩ ﺑﺮاﻱ ﺧﻮﺩﺵ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﻣﻴﺰاﺭﻩ!! اﻳﻦ ﺷﻴﺎﺩ ﺑﻴﻨﺶ ﭘﮋﻭﻩ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺩاﺭﻩ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﻣﻴﺰاﺭﻩ ﻧﻪ ﻃﺮﻓﺪاﺭﺵ!!! ﻳﻪ ﺩﻛﺘﺮﻱ اﺯ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ اﺯاﺩ ﺩاﺷﺘﻦ ﭼﻪ ﺭﺑﻂﻲ ﺑﻪ ﺩﺭﻭﻍ ﮔﻔﺘﻦ و ﻛﻨﺴﺮﺕ ﭼﺎﺧﺎﻥ ﻣﻮﻧﺘﺎﮊﻱ ﺩاﺩﻥ ﺩاﺭﻩ?!

 41. ﻧﺎﺯﻧﻴﻦ Says:

  ﺩﺳﺘﺖ ﺩﺭﺩ ﻧﻜﻨﻪ ﻋﺰﻳﺰﻡ اﺳﻢ اﻳﻦ اﺩﻡ ﺭا ﺑﺎﻳﺪ ﮔﺬاﺷﺖ ﺷﻴﺎﺩ ﺑﻴﻨﺶ ﭘﮋﻭﻩ ﺑﺎ اﻭﻥ ﻗﻴﺎﻓه ﻛﻮﻓﺘﻪ ﺑﺮﻧﺠﻲ اﺵ

 42. علی Says:

  بسیار ممنون از دوستانی که حقیقت رو گفتن وحداقل عده ای رو از شاهکار های این کفتار موسیقی اگاه کردند

 43. این نقد نبود! Says:

  قب شما هم بودن کسانی که اول می گفتن فیلم حضورارکستر هم مونتاژ ودروغه و ما باید این روه رو خبر کنیم تا دیگه کسی تو ایران جرات دزدی نکنه که شاهکار تو کلیپ های بعدیش دهان این یاوه گویان رو بست و جلوی هرکدوم از نوازنده ها لوگوی نام خودشو گاشت…من اینو بیشتر یه کین ورزی دیدم تا نقدمنصفانه…از همون نخستین بار هم ک این کلیپ رو دیدم بر من آشکار بود که ماشاگراش واقعی نیستن و لایو نیست …احتمالا شما توقع دارین تو کلیپ هایی هم که یکی می میره یا آتیش می گیره و جزغاله می شه حتما بمیره و جزغاله شه.میمونه اون بخش ت ایروان بودنش که اگه باشه هم برای کشور ما چیز تازه ای نیست وهزاران هزار از این موارد دایم از کپی برداری ملودی آهنگ گرفته تا کپی برداری سناریو و موزیک ویدئو و غیره…پس هرجور بنگریم دلیل این بزرگنمایی شما رو درنمیابم و چیزی جز کینه ورزی نمی تونم برای دلیلش بیابم…جای یکسویه به قاضی رفتن از همکاریش با بهترین ارکسترهای اروپا بگید و همکاریش با استاد شهرداد روحانی که گمون کنم آهنگ حالا تو خابی رو کار کم نظیری دونسته بود که با یک تنظیم خوب می تونه یه کار بی نظیر بشه(تقریبا یه همچین چیزی).. ارای شاهکار به راستی شاهکاره و رز به روز پخته تر و بهتر می ش و مایه افتخاره…درود بر او که بی هیچ چشمداشت مالی چنین کارهای فاخری ارائه میده و چنین پاسخی می گیره!!!

  • Emi Says:

   من از نزديك با ايشون برخورد داشتم… يك انسان فروتن و مهربان كه تمام وجودش سرشار از عشق هست… واقعاً براى كسانى كه بحث قيافه رو وسط ميكشند متأسفم..!!! كه البته ايشون خيلى هم خوش قيافه و هم خوش تيپ هستند… بعد از خواندن تمامى مطالب به شك افتادم… شايد اينجا تحت نظر شادمهر عقيلى باشه…!

 44. ناشناس Says:

  جای تشویق داره که ایشون تونسته این همه مخاطب رو از قشر اروپایی جلب کنه! آفرین شاهکار جون.

  • جمیل Says:

   خوب مشکل اینه که تمام تماشاگران اروپایی این کنسرت جعلی هستند. اینها تماشاگران یک کنسرت دیگه در وین هستند. اول فیلمهای مقاله رو ببینید بعد نظر بدهید.

 45. ناشناس Says:

  باید منتظر کار بعدی ایشون بود. احتمالا با این پررویی که من می بینم، فقط گرافیست مربوطه اخراج میشه و این بنده خدا به دروغ پردازیش ادامه خواهد داد.

 46. ناشناس Says:

  عجب!

 47. علي بليزر Says:

  تا کور شود هر آنکس که نتوان ديدن کرد

 48. Naser Karami Says:

  man naser karami hastam ostade geographi dar daneshgahe Bergen Norway. aghaye bineshpajuh ra 10 sal pish yek bar dar yeki az kelashaye reshteye geographye shahri dar vahede aliye tahqiqate daneshgahe azad dar Tehran dide budam. pas madrake ishan mitavanad dorost bashad.

 49. ناشناس Says:

  متاسفم برای این اقای شاهکار!!!!!!!!

 50. ناشناس Says:

  ممنون
  همین

 51. hamid1 Says:

  یاد بگییم دروغ از طرف هر شخصی و با هر توجیهی دروغ است و تا این صفت زشت را از خودمان دور نکنیم نمی توانیم از دیگر صفات بد خومان دست برداریم .

 52. ناشناس Says:

  ei jamaat ma dardemoun az khodemooneh rahash konid oun az khodemoune

 53. ناشناس Says:

  Lotfan Estelam begirid az Barcelona … maloom mishe ke ishoon ejrae dar onja dashte ya na

  motaghedam ye orchestra ba on hame tamashachi baraye 6 ela 7 min sazmandehi nemishe … baghieh karhaye ishoon kojast

  dar bazi mavared ishon samte rast va dar sanieh digar dar samte chap khob maloome montaje

  kare ghashangie heif ke ba montaj kharabe shode
  be nazare man ba ye ozrkhahi ishon mitone hal kone ghazie ro

  joda az inke bayad az music lezat bord ama nabayd hes koni daran be shorret tohin mikonand harchand in to manjalabe iran va irani va dorogh va tazvir gome …. dar nahayat ishon tanha shahkare ma irania nist ishon ye eghraghe kochike to in zamooneh

 54. بهراد Says:

  فربد و کامران عزیز،

  به جای نون قرض دادن به هم بهتر است که به صورت منطقی ثابث کنید که چیزی که نویسنده گفته است اشتباه است.
  نویسنده با ادله کافی ثابت کرده است که این ویدئوها مونتاژ است و به منظور خود بزرگ نشان دادن و کلاه گذاشتن سر بیننده و این که ای ببینید که من چقدر بزرگ هستم که با سالن بارسلون کار میکنم تهیه شده است.

  شما اول ثابت کنید که این نظر اشتباه است و اینها واقعی هستند و بعد همدیگر را تایید کنید.

  فربد: فیلم سینمایی همه چیز نمایشی است. اما شما چنین تقلبی فاحشی را در کنسرت یک خانه درست و حسابی نشان دهید. نمیخواهد شجریان یا پاوارتی باشد، حتی یک خواننده دست دوم هم نمیآید فیلم کنسرتهای دیگر را به نام خودش جا بزند.

 55. فرید Says:

  رفقا ببخشید، ولی شما یه فیلم هم می‌بینین واستون سوال پیش میاد که واقعی هست یا نه؟ منتاژ داره یا نداره؟‌ به نظرم طرح مسئله، درسته که روشنفکرانه و منتقدانه است، ولی کمی بزرگنمایی شده و مصنوعی است.

  • كامران از تهران Says:

   فريد عزيز سلام، حرف دل من را زدهخ اي
   بنظرم نويسنده اصلي مقاله بنحوي با آقاي شاهكار بينش پژوه كدورت يا ناراحتي داشته زيرا بطور افراط آميزي سعي در خراب كردن او داشته بدون اينكه كوچكترين تقديري از هنر او كرده باشد.. شاهكار را فقط به چشم يك خواننده نگاه نكنيد، او در حقيقت يك موزيسين بسيار خوب است و از زماني كه از ايران خارج شده فقط به خوانندگي پرداخته. مطمئن باشيد اركسترهاي بزرگ با هر خواننده در پيتي همكاري نخواهند كرد.

 56. amirshekari Says:

  خانم‌ها و آقایان عزیز که ابراز قریحه نموده اید، ایضا با بی‌ اطلاعی از دله‌های کامپیوتری و مونتاژ فیلم‌های ویدیویی و نیز نااشنایی با ٔنت موسیقی‌،باید به همه تان باکمال شرمندگی بگویم سر ا پا در اشتباهید،این کار توسط همین ارکستر در این تالار بطور واقعی اجرا شده،حالا بصورت پلی بگ ، مهم نیست تالارش هر کجا باشد ،مهم نیست.ولی‌ اجرا شده است، بر اساس تمی‌ قدیمی‌ که آن هم گناهی نابخشودنی نتواند بود.حالا بگیر وو برو سر وقت آن ترانه‌های دیگرش که با یه خواننده خوشگل اسپانیایی چند تا کار دیگر هم بهمین نحو…

  • بهراد Says:

   آقای امیر شکری،

   شوخی میکنی یا جدی هستی؟ یعنی با ارکستر ارمنستان، در ورودی سالن بارسلونا (که البته آن هم وین است) و تماشاگر وینی و در لحظات تشویق ارکستر به طور خودکار تبدیل به ارکستر وین میشود؟

  • كامران از تهران Says:

   با مطالب آقاي امير شكري موافقم.

 57. مارال Says:

  به عنوان یک نوازنده هم می توانم بگویم که آهنگ از قبل ضبط شده بوده و در زمان فیلمبرداری نوازنده ها صرفاً تظاهر به نواختن می کنند. در مورد رهبر هم شخصاً فکر می کنم رهبر اصلی ارکستر ، که انصافا! رهبر خوبی است، به علت سطح پایین کار حاضر به همکاری نشده است.
  به اطلاع دوستانی که از تهیه کنندگان تشکر کرده بودند برسانم که جناب آقای بینش پژوه پس از ضبط پروژه فرار کردند و قسمت زیادی از مبالغ به گردن مدیر برنامه ها افتاد. و در ارمنستان همه این داستان را می دانند.

 58. مارال Says:

  من خودم دانشجوی موسیقی در ایروان هستم و تک تک نوازنده ها و سالن را بخوبی می شناسم و هر جا که بخواهید می توانم شهادت بدهم که این آقا ارکستر فیلارمونیک ارمنستان و سالن آرام خاچاطوریان ایروان را با تماشاچی و صندلیهای یک سالن دیگر ( که نمی دانم بارسلوناست یا جای دیگر ، ولی همچین سالنی در ارمنستان نیست) میکس کرده.
  اضافه کنم که این رهبر ، رهبر اصلی ارکستر نیست و صرفا یکی از آهنگسازان مشهور ارمنستان می باشد…..

 59. جوکر Says:

  چرا راه دور میرین ؟ من بارسلونا زندگی می کنم اینجا ایرانی زیاد نیست کوچکترین خبر افرهنگی و غیر فرهنگی که مربوط به ایران باشه خیلی زود بین همه پخش میشه تو این مدت که من اینجام هیچ کنسرتی بر پا نشده ،از اون گذشته اینجا ۲-۳ تا سالن بزرگ بیشتر نداره که این سالن هیچ شباهتی به به هیچکدومشون نداره ،اگه این آهنگو همینجوری میخوند شاید خیلی محبوبتر می شد ،درست میشیم همگی ،یه روز

 60. amir Says:

  .

 61. ممیز Says:

  قسمت جالب کنسرت بخش ضربه زدن به گیلاس شراب توسط دکتر هست که هنگام ضریه زدن :
  1. رهبر ارکستر بطور ناشیانه ای «بلور» (تار) شدن .
  2. موزیسن های پشت دکتر در حال خندیدن نیستند در حالیکه قاعدتا و بر اساس ادامه تصویر باید لبخند کوچکی هم که شده بر روی لبانشان مانده باشد .

  • ممیز Says:

   در مورد آهنگ میمیرم :
   خب شروع آهنگ رو نگاه کنید ، یارو پیانو میزنه ولی صدایی از پیانو نمیاد و خیلی جاهای دیگه که نوازندگی داریم و صدای ساز دیگری می آید !

 62. بهاره Says:

  علاوه بر تمام موارد بالا، این را هم اضافه کنم که حتی آهنگ این کلیپ هم تقلبیست و از روی آهنگ Sway از Michael Buble برداشته شده، اسم آهنگ را سرچ کنید اگر نشنیده ایدش!
  من از اول هم از این شاهکار خان بدم میومد چون اولین کسی بود که پای بدوبیراه و الفاظ ناشایست را باز کرد به ترانه ها؛ اینکه عاشق به معشوقش بگه رفتی؟ به جهنم که رفتی به درک؛ اصلا خوب شد گورت رو کم کردی، اصلا من گفتم دوستت دارم؟ من غلط کردم و … این عبارتها رو اولین همین جناب وارد ترانه های لطیف عاشقانه کرد با صدای عصار و شادمهر و خدا میدونه دیگه کی! ازش بدم میاد زیاد فقط به همین خاطر!

  • كامران از تهران Says:

   بهاره خانم سلام، » آهنگ این کلیپ هم تقلبیست» يعني چه؟! اين آهنگ ابتدا در سال 1953 ساخته شده و تا كنون دهها خواننده با سبك خودشان آنرا اجراي مجدد كرده اند. از نظر من يكي از زيبا ترين اجراها همين اجراي اخير شاهكار است و اصلآ فكر نميكنم بصورت كارائوكه يا كاور كردن باشد و معتقدم آن اركستر واقعآ براي شاهكار نواخته است. آقائيكه در پائين گفته اين آهنگ توسط يك Sythesizer نواخته شده و وجود اركستر فقط جنبه نمايشي دارد، ‌بسيار در اشتباه است. بنده خودم سالها در كار نوازندگي اين ساز بوده ام و ترديدي ندارم كه آهنگ توسط اركستر اجرا شده. ضمنآ هنرمندي شاهكار را كه بعنوان جازيست در يك گروه موسيقي تلفيقي در تهران نوازندگي كرده بود از نزديك ديده ام. تعجب ميكنم كه عده اي اينطور با اين فرد هنرمند مخالفت ميورزند. كلماتي كه شما بعنوان الفاظ ناشايست ذكر كرده ايد، شاهكار هيچكدام را بكار نبرده و آن كلماتي را كه بكار برده، بصورتي استكه بنظر من اشكالي ندارد و بي ادبي تلقي نميشود. موفق باشيد.

 63. نصیر بدری Says:

  دوستی که گفته جبر حغرافیایی نام‌جو کاور ترانه «وزوز عشق» (Love Buzz)نیروانا است خودش توجه نکرده که نیروانا هم آن‌را از شاکینگ‌بلو کاور کرده است.

  • كامران از تهران Says:

   آقاي نصير بدري با سلام، منكه از كامنت شما چيزي سر در نياوردم! ضمن اينكه در اينجا ظاهرآ قرار بوده راجع به كار آقاي شاهكار بينش پژوه اظهار نظر شود.

 64. فرهنگ از تهران Says:

  خانم بهناز، با سلام نوشته ايد «ایشان بايد به عنوان الگوی طدفدارانشان هم که شده ترانه ای زیبا می خواندند » ! خيلي تعجب كردم كه اين ترانه را زيبا نميدانيد. اصل اين آهنگ قديمي بنام Make Me Sway مربوط به حدود 50 سال قبل است وفكر كنم دين مارتين آنرا خوانده بود. بهر حال بنظر من بسيار جالب است و از زمانيكه شاهكار آنرا خوانده، هر چند بار آنرا گوش داده ام خسته نشده ام. بخصوص كه شاهكار خيلي هنر مندانه آنرا اجرا كرده. مطمئن باشيد اجراي درست اين آهنگ كه ريتمي سريع و مشكل دارد كار هر خواننده اي نيست و شاهكار كه خودش نوازنده بسيار چيره دست پركاشن و درامز ميباشد، ريزه كاريهاي كار را ميداند و بخوبي از عهده اجرا بر آمده. متاسفانه چون در يك كنسرتش در تهران كه فقط نوازندگي ميكرد، تعدادي از تماشاگران به وجد آمده و شروع به رقصيدن كردند، ديگر هرگز به او اجازه ندادند برنامه اي اجرا كند. در مورد آن سالن و نام اركستر فيلارمونيك بارسلون هم كه در قسمتهاي كوچكي از كليپ نمايش داده شده، شايد حق با دوستان باشد و واقعيت نداشته باشد. ولي اين آهنگ بقدري هنر مندانه و زيبا اجرا شده كه من به آن قسمتهاي شايد تقلبي توجه نميكنم و نبايد ارزش كل كار را بخاطر اين موضوع ناديده بگيريم و اينهمه او را مورد انتقاد قرار دهيم.

 65. فرهنگ از تهران Says:

  خانم بهناز، با سلام نوشته ايد «ایشان بايد به عنوان الگوی طدفدارانشان هم که شده ترانه ای زیبا می خواندند » ! خيلي تعجب كردم كه اين ترانه را زيبا نميدانيد. اصل اين آهنگ قديمي بنام Make Me Sway مربوط به حدود 50 سال قبل است وفكر كنم دين مارتين آنرا خوانده بود. بهر حال بنظر من بسيار جالب است و از زمانيكه شاهكار آنرا خوانده، هر چند بار آنرا گوش داده ام خسته نشده ام. بخصوص كه شاهكار خيلي هنر مندانه آنرا اجرا كرده. مطمئن باشيد اجراي درست اين آهنگ كه ريتمي سريع و مشكل دارد كار هر خواننده اي نيست و شاهكار كه خودش نوازنده بسيار چيره دست پركاشن و درامز ميباشد، ريزه كاريهاي كار را ميداند و بخوبي از عهده اجرا بر آمده. متاسفانه چون در يك كنسرتش در تهران كه فقط نوازندگي ميكرد، تعدادي از تماشاگران به وجد آمده و شروع به رقصيدن كردند، ديگر هرگز به او اجازه ندادند برنامه اي اجرا كند. در مورد آن سالن و نام اركستر فيلارمونيك بارسلون هم كه در قسمتهاي كوچكي از كليپ نمايش داده شده، شايد حق با شما باشد و واقعيت نداشته باشد. ولي اين آهنگ بقدري هنر مندانه و زيبا اجرا شده كه من به آن قسمتهاي شايد تقلبي توجه نميكنم و فكر ميكنم نبايد ارزش كل كار را بخاطر اين موضوع ناديده بگيريم و اينهمه او را مورد انتقاد قرار دهيم.

 66. behnaz Says:

  علاوه بر صداقت باید ایشان به عنوان حتی الگوی طدفدارانشان هم که شده ترانه ای زیبا می خواندند من وقتی این آهنگ را شنیدم واقغا متعجب شدم چطور ایشان به خودش جرات میده در خارج از ایران از تمام ابعاد ایرانی ها این شعر را بعنوان تربیت ایرانی آنهم با سبک کلاسیک که در ان احساس حرف اول را میزند بخواند حالا مونتاژ کردنش پیش کشش آنکه از اول معلوم بود درکشور های دیگر شخص اگر معنی را نفهمد هیچوقت دو ساعت یک جا نمی نشیند لابد شعرهای بدیعشان را هم قبلا ترجمه ودر اختیار خارجی جماعت قرار داده اند تا آنها بفهمند پدر سوخته ایرانی چه بی شرفی هم هست واقعا این اقا اینده درخشانی دارد لابد فردا وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی می شه وحساب همه ما که کامنت دادیم با پدرسوختگی خواهدرسید

 67. Neda Says:

  vaghtetoon o darid talaf mikonid….Baba jan ahangesh ghashange…..Midoonid cheghadr vaght gozashtid hey raftin check kardin o inja bahs mikonid….Moshkele hame ironi ha hamine….Zendegi 2 rooze…Berin lezzat e ahango bebarid…mage az hame chi bayad sar dar biyarid….! Judge kardan va ghezavat ke kare har kasi nist……Maghzam khaste shod baske khoondam…Khabaram ye video didam khosham oomad…..Baz ham migam KHOSHAM OOMAD….ahangash harf nadare….Man na familesham na khodesham ba hich ki dige….ye bande khodayiam ke az ahange in agha khosham oomade…

 68. آندره Says:

  سلام به همه دوستان
  من حرف بهداد عزیز رو گوش دادم که توصیه به تحقیق بیشتر کرده بودند .
  گرچه دیگه به نظر من ادامه این بحث که همه چیزش مشخص شده بی فایده است اما از ترس وجدان درد فیلم رو تو ایروان به چند نفری نشون دادم .
  نتیجه ؟ !!! کاش این کارو نمی کردم چون بهم خندیدن!!!
  می دونید عزیزان اگه یه نفر پیدا بشه که یه قالی یا مینیاتور یا یه اثر معماری ایرانی – اسلامی یا چه میدونم زعفران و پسته و ….. خیلی چیز های دیگه که هزار درصد !!! ایرونیه رو بخواهد جعل کنه همه ما ایرونیا هم می خندیم چون کارش کمی تاقسمتی تابلو است .
  اما فکر کنم این داستان باعث بشه همه یه جورهایی سعی کنن خوشون برای خودشون ابرو و اصالت و شهرت کسب کنن حتی همین دوست عزیزمان دکتر شاهکار که مسلما دارای استعداد هم هست و یه روزی حتما به یه جایی میرسه .

  • Utna Says:

   ممنون بخاطر تحقیق و صد درصد موافقم!

  • بهراد Says:

   مرسی از کاری که کردی و متاسفم که ناراحت شدی که خندیدند و خوشحالم که باعث سبب تفرج خاطر چند نفری از ارمنیهای عزیز شدم!

   آنهایی که خندیدند به این تقلب و مونتاژ خندیدند اما سوال اصلی بی جواب ماند. این نوازنده ها و رهبر را اونجا میشناختند؟ بالاخره اینها آدم هستند و نقاشی نیستند و به نظر میرسد که نوازنده باشند چون ساز را درست دست میگیرند و به نظر مینوازند. شاید هم سایه میزنند اما بالاخره باید چیزی از نوازندگی بدانید حتی اگر بخواهید سایه بزنید.

   • Alex Says:

    Since I can read a little Farsi, I can answer your question. I believe you are asking whether the musicians are playing. Let me explain how this work. This is exactly like recording a MUSIC VIDEO. They play a CD for the orchestra, and according to the Music, they act . And yes, these people in the video are REAL MUSICIANS who are very good players. Unfortunately in this case they were paid for their acting rather than their playing. In Los Angeles you can hire the Los Angeles Philharmonic orchestra musicians for $545 / person to do a 4 Hour Session. In this 4 Hour you can have them play music or just sit there or act . In Armenia the rate is much much lower, so it is easy to have all this musicians on stage acting for your music video. he has done the same thing with his MIMIRAM video as well. This is no different than Andy or Mansour hiring dancers or actors for their music video. In this case the actors are real musicians.

    • بهراد Says:

     Alex, thanks for your answer. Your answer was somehow my question. We knew that this orchestra is hired and we were sure that they are not Barcellona or Vienna orchestra and here is not Barcellona or Vienna.

     But I thought they have recorded music in Empty Iravan hall with an Armenian orchestra. Now you say that even that’s not the case and they were just acting and the music was actually a Karaoke version mixed with his voice.

     I am not a musicion. so I have a few questions:

     1) Do you know any of these musicions? How can I know they are Armenian? How about the conduction?

     2) How can you prove this is not played? Sorry, maybe a simple question for you as a musicion but not for me!

     • Alex Says:

      My friend, the first time I saw this video, I recognized something: I had purchased the Karaoke track 2 years ago for a DJ project i was doing. I knew the music sounded familiar. The way you can tell it is not played is very simple. ALL THE PARTS are played with a Synthesizer. Listen to the STRINGS, The BRASS, The Drums…. it is all electronic. I have the SONG. What other proof do you want. You can buy this track online. Go to the site and with your Paypal buy the song. It is the Same 100% song. IT has no VOICE on it. Then if we want to go with your logic: we should assume that 1) Dr. Shahkar went to ARMENIA 2) He recorded SWAY with a LIVE orchestra 3) then he went to the website and sold his music to them without his voice on it. Why don’t you listen to the music on this VIDEO (FAKE Dr. Shahkar) and open his video next to it. Just listen to the music. DO NOT LOOK at the Picture or the VIDEO. a 5 year old KID can tell you that it is the same music. How can I have a LIVE, Yerevan Orchestra recording of Dr. Shahkar without his voice on it. the video . And yes, I know some of the people in the Armenian Orchestra. They are very good musicians. But they are HUNGRY artists, like many artists in the Eastern European countries and they will do anything to put food on the table for their families. If that means to sit in their chair and act on a music video for a DOUCHEBAG like this Dr. Shahkar guy. Your problem is that you are not using your EARS and you are using your eyes. OPEN both videos, listen to both of them side by side and you will know that he used the Karaoke track version of the music.

      • بهراد Says:

       Alex, please don’t get me wrong. I am one of the people who helped in finding out how fake is this video and was written by one of my friends.

       I had ran both parts with each other and the time synchronisation except for the last few secodns was exactly in match. Something which never happens in a reall recording.

       But when you say that auto-tune is used or they are obvious …. Yes, I am using my EARS but I don’t have a muscial pair of them so they cannot understand how they have been recorded!

 69. Navid Says:

 70. «شاه‌کار بود…ولی حیف که مونتاژ بود» « Radio Koocheh Says:

  […] منبع: ناریا وردپرس […]

 71. مسعود از سوئد Says:

  من کم کم دارم شک میکنم که خیلی از این به ظاهر طرفداران اینجا هم خود ایشان هستند. کسی که کنسرت جعلی درست میکنه، طرفدار جعلی که براش خیلی سهل است! خود ایشان روی سایت همه کامنتها را پاک میکنند که گندش بیشتر از این در نیاید!

  چند خصوصیت این طرفداران (یا شاید خود ایشان):

  1) سعی میکنند موضوع را به مدرک دکتری ارجاع بدهند و از اصل قضیه که کنسرت تقلبی است دور بکنند. با این هیاهو که: «وای بر ما ایرانیان که فقط به مدرک فکر میکنیم». در حالی که خودشان هم میدانند که موضوع اصلی این متن کنسرت تقلبی است. ضمن اینکه همه میگویند که ایشان را در دانشگاه میشناسند در حالی که نمیگویند کدام دانشکده کدام دانشگاه کدام شهر؟ چون میدانند که اگر بگویند ظرف دو روز راست و دروغش لو میرود!

  2) اینها خیلی راحت میگویند که کنسرت در بارسلون و ارکستر وین انجام شده است در حالی که همه مدارک نشان میدهد که همه اش تقلب است! یک مدرک را هم نشان نمیدهند که این کنسرت واقعاً انجام شده است.

  بهترین کار برای آقای شاهکار عذرخواهی، گفتن حقیقت و رها کردن این کارها است. هر چه بیشتر پیش میرود گندش دارد بیشتر عیان میشود.

  • Alex Says:

   I’m sorry that I can not write in FARSI. But you are absolutely right. He has to come out and tell the truth about this. And can you please translate what I said in Farsi for everyone to understand, that THIS IS NOT A LIVE RECORDING. This is a KARAOKE Version of the song SWAY. You have given proof that the VIDEO footage is altered and fake. I have given proof that the music is FAKE and it is available online for purchase for $1.99. What else do these people want. Are they seriously Deaf or Blind ???? 

 72. كاوياني از تهران Says:

  آقاي Alex لطفآ زياد تند نرويد، مگر شاهكار گفته اين آهنگ مشهور كه قدمت حدود 45 ساله دارد ساخته اوست؟ شما ظاهرآ حتي منكر نواختن اركستري كه با شاهكار همراهي ميكند هستيد! ممكنست اصل صدا در يك استوديو ضبط شده باشد ولي بهرحال همين اركستر براي شاهكار نواخته و حالا شايد در زمان فيلمبرداري شاخ و برگهائي مثلآ از لحاظ تعداد نفرات اركستر و غيره به آن اضافه كرده باشند. در هر صورت شاهكار خواننده بسيار هنرمندي است و اينطور بكار بردن الفاظ ناروا در مورد او صحيح بنظر نميرسد. سلامت باشيد.

  • Alex Says:

   My Friend. All I’m saying is that this is not a recording done by an orchestra. it is a Studio recording that you can buy for $1.99. This is a digital recording. It is not in any way a LIVE recording. Anyone with a bit of music knowledge can recognize a symphonic recording vs. a studio production. What is disturbing to me is that this is not even his studio recording. it is something that he purchased online for $1.99. And for your information, I am very aware of the origin of the song SWAY. This song was recorded in the 50’s by Pablo Ruiz and then recorded by dean martin in English. I never said that Dr. Shahkar is taking credit for writing this song (Neither is he). I’m just saying that his version is not a LIVE version, and that it was never recorded by him (Only the VOICE is his). In his interview, Dr. Shahkar clearly says that the music was RECORDED by the YEREVAN symphony Orchestra (why don’t you go to YOUTUBE and listen to his interview). I have given you a proof that this song was purchased online. I have nothing against young artists making remakes of old classics. I have a problem with young artists LYING about it. Since you are so knowledgeable about music, why don’t you YOUTUBE: Gipsy by Jose Feliciano and tell me what DARIUSH song that reminds you off. Dariush NEVER took credit for the Song and he acknowledged Jose Feliciano as the songwriter. My friend, you are way out of line discussing orchestral music with me. I have enough degrees on my wall to know the difference between a LOGIC PRO recording and a BARCELONA SYMPHONY recording. Also you can search on youtube; Dr. Shahkar Fake Video and get the whole recording without his voice. And answer this question, how can I have a copy of a music that was recorded by YEREVAN Symphony Orchestra without his voice on it. I went on http://www.KARAOKE-Version.com and paid $1.99 and bought it. 

   • بهراد Says:

    Dear Alex,

    Are you Iranian or anyway a Persian speaker? It would be nice if you tell us more about yourself and why you think this is a Karakoke version. Up to now, I believed the song was actually played and recorded in an empty hall in Iravan with Iranian/Armenian orchestra/conductor. (and of course not Vienna or Barcelonna orchestra or halls). But what you say is totally something very interesting.

    You can type in Persian very simply by using Google Persian Transliteration bookmarklet:

    http://t13n.googlecode.com/svn/trunk/blet/docs/help.html

    You can also use the following page but you need to copy and paste while the bookmarklet doesn’t need copy and paste and is much easier:
    http://www.google.com/transliterate/persian

   • Utna Says:

    ممنون الکس عزیز
    نکته ای که شما مطرح کردید خیلی مهمه. من قصد دارم اون رو به انتهای مطلب اضافه کنم. فقط خوشحال میشم کمکی بهم بکنید. من هیچ دانش و ادعایی در موسیقی ندارم و در نتیجه برای قضاوت در این مورد فرد مناسبی نیستم. ما به کمک شما فهمیدیم که ورژن کارائوکه این آهنگ رو میشه با قیمتی بسیار ارزان از اینترنت دانلود کرد و بعد در یک استودیو بر روی آهنگ خوند. سوال من اینه! ما چه دلیلی داریم این افراد در سالن ایروان واقعن موسیقی رو اجرا نکردند. آیا اینسترومنتی در آهنگ دانلود شده هست که در سالن نبوده؟ آیا شما به عنوان یک صاحبنظر میتونید قضاوت کنید که مثلن حرکت دستها و روش نواختن با آهنگ سازگار نیست؟ چه دلیلی داریم که این افراد عین همون قطعه رو دوباره اجرا نکرده اند؟ ممنون

    • Alex Says:

     To answer your question: The musicians in the VIDEO are acting over a playback. This is a very comoon practice in the making of music videos. THIS IS A MUSIC VIDEO. Dr. Shahkar used the musicians to ACT on the music. They are real musicians. They are acting very correctly to the melody of the song. THIS MUSIC IS A DIGITAL RECORDING. Not a single NOTE of music was recorded in Yerevan or Barcelona or Ardabil. You can buy the music online, then take the music to a studio and record the VOCALS on it. Then you can have Sakine or Askhar or Anoushiravane Rohani act on the music video. It is very simple. Also to anwer your other question. LISTEN to the Track. THIS IS A DIGITAL RECORDING. It is not a LIVE recording. The musicians are ACTING. He is acting as well. He sang this song in a STUDIO and had his voice fixed. You can even spot the Parts where he used AUTOTUNE in the Studio. 

 73. Alex Says:

  Thank you for a great article. Make sure you go to: http://www.karaoke-version.com/mp3-backingtrack/michael-buble/sway.html to hear the music that he used. This is a Karaoke version of the song SWAY. This Dr. is so incredibly fake, that even the Music is fake. You can buy this track for $1.99 from the website, go to a studio and for $75 record the vocals on it. Instead of spending all this money on a video, he should spend the money on real musicians doing a real recording of the song.
  What a shame

 74. جمشید از تهران Says:

  آقای محمد از استانبول و سایر دوستان، نمیدانم چرا اینقدر به دکتر بودن یا نبودن شاهکار حساسیت نشان میدهید؟ منهم حدود چهار سال پیش که در تهران یک کنسرت داد، شنیدم که میگفتند در رشته جغرافیا یا شاید مدیریت شهری و از دانشگاه آزاد دکتری دارد. ولی این موضوع اصولآ چه تاثیری به حال ما دارد؟ او بعنوان یک خواننده به میدان آمده و ما بهتر است خوانندگی و این هنر او را قضاوت کنیم. ضمنآ علیرغم تمام نوشته ها و نظرات منعکس شده، تردیدی ندارم که او این آهنگ را با ارکستر فیلارمونیک بارسلون ضبط کرده، البته صدا برداری در جای دیگری ولی با همراهی همین ارکستر انجام شده و بعدآ صدا را با تصویری که در کلیپ میبینید منطبق یا به اصطلاح سینک کرده اند که بسیار هم خوب انجام شده و تصور میکنم توسط افراد معمولی قابل تشخیص نباشد. فراموش نکنید که شاهکار تنها یک خواننده نیست بلکه یک موزیسین ارزشمند نیز میباشد و من هنرش را از نزدیک دیده ام و شاید بهمین علت ارکسترهای بزرگ حاضر به همکاری با او هستند. امیدوارم این هنرمند خوب راهش را ادامه دهد و انوقت شما در آینده قضاوت درست تری نسبت به او خواهید داشت.

  • بیتا Says:

   اگر متن را با دقت خونده باشید حتما متوجه شدید تمام تلاش نویسنده بر اثبات فرضیات بر اساس مستندات بوده. در حالی که جنابعالی صرفا فرضیاتتان را (البته شاید هم از نظر شما واقعیات) ارایه فرموده اید و کوچکترین مستندی هم ارایه نکرده اید.

   چنانچه مطمئنید ایشون این آهنگ رو با ارکستر فیلارمونیک بارسلون و در بارسلون اسپانیا ضبط کرده خیلی ساده می تونید این موضوع را اثبات کنید و آدرس لینک عکس سالن محل اجرا را از سایت محل برگزاری کنسرت معرفی کنید. ما که هر چه اینترنت را گشتیم کوچکترین نشانی از اجرای این کنسرت توسط برگزار کنندگان و یا ارکستر فیلارمونیک بارسلون پیدا نکردیم.

   ضمن این که نفرمودید تصاویر تماشاچیان سالن وین که مونتاژ بودنش کاملا عیان هست رو چگونه باید تفسیر کرد. آیا یک موزیسین ارزشمند (!) نباید برای شعور تماشاچی ویدئوهایش احترامی قائل باشد؟

   برای اطلاع جنابعالی عرض کنم بارسلون سه محل برای اجرای کنسرت کلاسیک داره که اسم و آدرسشون بدین شرحه:
   Palau de la Música Catalana http://www.palaumusica.org/
   Gran Teatre de Liceu http://www.liceubarcelona.cat/
   L’Auditori http://www.auditori.com

   و اما آیا تشابهی بین تصاویر این سالنها و سالن برگزاری کنسرت آقای شاهکار هست؟ قضاوت با خودتان!

   • Utna Says:

    این هم جالبه که طرفداران آقای بینش پژوه بیشتر از بقیه این قضیه مدرک دکترا رو پیش میکشند!!

    • بیتا Says:

     با استعلام از ارکستر فیلارمونیک بارسلون می شه خیال دوستان و علاقمندان ایشون رو برای همیشه راحت کرد. همانطور که سال گذشته دوستان مقیم وین برای ویدیوی قبلی ایشون این کار را انجام داده و برای آقای شاهکار فوروارد کردند.

     حیف که این طوری آبروی ایرانی جماعت میره! وگرنه ….

    • بیتا Says:

     تنها قسمتی که می تونند با وجدان راحت دفاع کنند همینه که ایشون حداقل زمانی دانشجوی دکترا بودند.
     بقیه موارد آنقدر آشکارا جعلی است که کسی قادر به دفاع واقعی نیست. شک و تردید بر اظهارات دوستانشان هم سایه انداخته

  • Ehsan Behnezhad Says:

   اصلا همه حرفای تو درست ولی یه نگاه به این بنداز

 75. احمد Says:

  http://w3.bcn.es/V01/Serveis/Noticies/V01NoticiesLlistatNoticiesCtl/0,2138,1653_1800_3_402335949_imprimir,00.html?accio=imprimir

  این صفحه معرفی ارکستر فیلارمونیک بارسلونه به نظر نمیاد شباهتی با اینجا داشته باشه. پس دستکم اسم شهرش غلطه.

 76. kamal Says:

  ajab filmi saremoon dar avorde martike pedar sookhte bi sharaf

 77. آناهیتا Says:

  بعد از ماجرای کنسرت تقلبی، کامنت تقلبی هم عالمی دارد! دست برداریم از این تحمیق دیگران.

 78. محمد (استانبول) Says:

  ممنون از تحقیق مفصل و دقیقتون. من کاری با دکتر بودن و نبودن ایشان ندارم. ولی وقتی که ایشان اینقدر اصرار داره که خودش را دکتر معرفی کنه و بعد چنین تقلب زشتی را میکنه آدم مشکوک میشه!

  من واقعاً نمیفهمم چرا بعضیها قبول میکنند که به این سادگی بهشون دروغ گفته بشه و بعد هم میگویند که کلیپ است. آقایان، خانمها، کلیپها محتوایشان تخیلی است ولی نمیآیند برای معروف کردن خود الکی بگویند که با ارکسترهای بزرگ دنیا کار کرده اند.

  اگر این آقا واقعا صادق بود میتوانست همین کلیپ را تهیه کند و حقیقت را بگوید که کجا تهیه شده است.

  بقیه کنسرتهایش هم مشکوک است. به خصوص آن کنسرت با آن دختر خواننده. اسم آن دختر چیست؟ چرا هیچ جا نیامده است؟ کنسرت در کدام سالن است؟ و هزار تا سوال دیگه

 79. بابک ق Says:

  دکتر برو دکتر

 80. بهارک Says:

  چقدر ما دهن بینیم !
  خوب مونتاژ کرده که کرده مگه کارش بد بود ؟ مگه همه لذت نبردین ؟ مدرک دکتری این آقا ربطی به اوضاع زندگی ما داره ؟ا مگه میخوای روش سرمایه گذاری کنی ؟
  تا حالا کسی مدرک دکتری احمدی نژاد رو دیده ؟
  بس کنید هموطنان عزیز ُچقدر آخه ما عادت داریم همدیگه رو بکوبیم . به این فکر کنید که لااقل لحظاتی با این دروغ و فالش و مونتاژ و … ما رو شاد کرد

  • Utna Says:

   پس خونتون رو بیشتر از این کثیف نکنید و نذارید لذتی که بردید با خوندن این مطلب خراب شه! 😉

  • ania assadi-sabet Says:

   damet garm Bahar

   • Utna Says:

    من در عجبم دکتر بینش پژوه که فداییانی چون شما دارد چرا یک بار یک کنسرت راست راستکی برگزار نمیکند!! 😉

    • ania assadi-sabet Says:

     tajob nakonid agha mozoo injast ke motasefaneh ma iraniha be madrak bishtar az kar o Khalaghiyat ehteram migozarim va shayad ham baraye hamine ke in agha goftan doktoran chenanche shayad ham nabashand man ke chize mohem baram moseghiye ghashangeshoone ke chand daghighe az vaghte mano rooye zamin ziba kardo labkhand bar labam avord madrake ishoon be hich darde man nemikhoreh age daran mooshe jooneshoon agar ham nadaran aslan mohem nist be jash jize mohemtari daran be name «estedad» o honar albate in nazare shakhsiye mane 🙂

     • Utna Says:

      دوست عزیز! شما ظاهرن خیلی در جریان موضوع نیستید! از نویسندگان این متن کسی به مدرک ایشون گیر نداده! بحث بر سر کنسرت بارسلوناست!! شابد این مساله برای شما مهم نباشه و همون لذت براتون کافی باشه. برای ما مهمه و فرقی هم بین ایشون و شهرام ناظری قائل نیستیم. همونطور که خدمت دوستتون عرض کردم، لذت لحظه ایتون رو با اینجور بحثها ضایع نفرمایید! ما اینجا قصد آزار خود داریم!!

      • ania assadi-sabet Says:

       ajab man ba khandane matn hamle be madrake ishoon ra didam va hamchenin dar neveshteye doostan in padihi ast yani shoma mifarmaeen hich moshgeli ba dashtan ya nadashtane madrak Doktoraye inshoon nadarin

      • Utna Says:

       دوباره بخونید! ما دلایلی داریم که آقای بینش پژوه در مورد برگزاری یک کنسرت که در سایت رسمیشون و در مصاحبه با رادیو فردا بهش اشاره کردند دروغ گفتند. چون ایشون از نظر ما سابقه دروغگویی دارند به هیچ چیزشون اعتمادی نیست! چوپان دروغگوی مرحوم رو یادتون میاد؟
       ما نه مدرکی داریم و نه ادعایی کردیم که آقای دکتر مدرکشون تقلبیست. فقط گفتیم «کسی که کنسرت تقلبی اجرا میکند کار سختی است دکترایش را هم از «آکسفورد لندن» گرفته باشد؟»
       طبیعتن به عنوان نویسنده این متن مسوولیتی در قبال کامنتهای بقیه هم نداریم! کلن البته در مرام من نیست کامنت ویرایش و پاک کردن!!
       مشکل جای دیگری است خانوم محترم! مدرک رد گم کنی‌ ه!!

 81. bahar Says:

  vaghean ke….thx for your attention

 82. bahar Says:

  haddeaghal ye taraneye dorost hesabio ejra mikard.man khejalat keshidam valla.thx 4 your attention

  • ania assadi-sabet Says:

   khejalat nakeshid khanoome bahar yad begirid ke be honar ehteram bezarid hame chiz hamishe babe meyle shoma nakhahad bood yek shakhse digari ham be in ahang goosh dadeh va labkhand zadeh ba har hal…

 83. مسعود از سوئد Says:

  من الان دیگه به همه چی ایشون شک دارم. از کجا معلوم که دکتر باشد. استاد کدام دانشگاه است؟ میشه یک کسی اینها را هم به ما بگه؟

  آقای بیژن شما که طرفدار ایشون هستی به ما بگو. ایشون کدوم دانشگاه دکترای جغرافیا گرفته است؟ من هم سریع با دوستام تو تهران تماس میگیرم با دانشگاه چک کنن. مگه میشه کسی استاد دانشگاه باشه یا دکترا گرفته باشه اسمش را نشه پیدا کرد

  واقعاً باید به همه چی شک کنیم که کسی اینطوری کلاهمون را برندارد

 84. مسعود از سوئد Says:

  من خیلی از دیدن این فیلم تحت تاثیر قرار گرفته بودم
  الان که مقاله شما را دیدم دوباره نگاه کردم
  درست میگوید همش تقلب است
  خیلی زشته که از اعتماد مخاطب سو استفاده میکنه
  ما را نگاه که خر شدیم فکر کردیم ایشون را در بارسلون این همه خارجی تحویل میگیرند
  تازه گفتم که ببین موسیقی چقدر خوبه که اینها که فارسی نمیفهمند اینقدر با این حال میکنند

  حماقت از خودم بودم که باورش کردم

  برای خودم متاسفم و برای ما ایرانیها که دلمون به چنین چیزهایی خوشه

 85. بيژن از تهران Says:

  آقاي محمد، خيلي بي انصاف هستيد كه برچسب همكاري با دولت را به شاهكار ميزنيد. او چند سال پيش پس از تلاش فراوان يك كنسرت در فرهنگسراي نياوران برگزار كرد كه در آن زمان فقط طبلهاي جاز را مينواخت و خوانندگي نميكرد و چون بسيار مورد توجه و تشويق تماشاچيان قرار گرفت پس از آن دردسرهاي زيادي برايش درست كردند و ديگر اجازه برگزاري كنسرت به او ندادند. شايد هم همين مسائل باعث شد از ايران خارج شود كه بنظر من كار درستي بود. متاسفم كه ما اينطور هنرمندان كشورمان را ميكوبيم.

 86. بيژن م ك از تهران Says:

  اولآ اين جور مسائل در كار تهيه ويديو كليپ بسيار عادي و پذيرفته شده است و اشكالي هم ندارد. اين بسيار هيجان انگيزتر و جالبتر از خواننده اي استكه مثلآ در يك محيط باز يا طبيعت، لب ميزند و از او فيلمبرداري ميشود بدون اينكه اركستر يا حتي يك نوازنده را نشان بدهند. در ضمن دكتر شاهكار (لطفآ به او انگ نچسبانيد چون واقعآ دكترا در رشته جغرافيا دارد) يك هنرمند واقعي و يك موزيسين ارزشمند است كه مهارت بسيار زيادي هم در نواختن طبلهاي جاز دارد و بنده كنسرت او را در تهران ديده ام. در حقيقت او خيلي بالاتر از يك خواننده معمولي است و بنظر من ميتوتند با بسياري از خواننده هاي بزرگ دنيا برابري كند. بنده خودم در سالهاي قبل در كار نواختن گيتار ملودي و موسيقي پاپ بوده ام و متوجه هستم كه شاهكار چطور ماهرانه ريتم و ضرب را رعايت ميكند، بهيچ وجه خارج نميخواند و با بيننده بسيار خوب ارتباط بر قرار ميكند و… هنر اين خواننده جوان را دست كم نگيريد و مطمئن باشيد اگر به كارش ادامه دهد، بزودي يكي از خوانندگان محبوب دنيا خواهد شد. براي قضاوت در مورد او، از موزيسين هاي رشته پاپ چه ايراني باشند و چه خارجي، سوال كنيد. آنها ئيكه اهل موسيقي پاپ هستند و به آن عشق ميورزند و آنرا بعنوان يك چيز فرعي و تفنني نگاه نميكنند. شما هم لطفآ يك جانبه قضاوت نكنيد و سعي در خراب كردن چهره هنرمندان خوب نداشته باشيد. موسيقي چيزي نيست كه هركسي به ريزه كاريهاي فني آن اشراف داشته باشد. موفق باشيد.

  • Utna Says:

   جناب بیژن. فکر میکنم در متن و کامنتها چندین و چند بار تاکید شده که قصد ما خراب کردن وجهه یک هنرمند یا قضاوت در مورد کیفیت کارش نیست. لطفن یک مورد از یک خواننده خارجی مثال بیارید که در صفحه فیس بوکش و پیج شخصیش به کنسرتی اشاره کنه که وجود خارجی نداره! و بعد از معلوم شدن اصل قضیه فقط پیامهای انتقادی دیگران رو از روی صفحه اش پاک کنه!!
   من و بقیه نویسندگان این مطلب هیچ پدرکشتگی و خصومت شخصی با ایشون و هیچ کس دیگری نداریم. این رویه شخصی منه که نسبت به دروغ و تقلب zero tolerance دارم. میتونید این پستهای قدیمی همین وبلاگ رو ببینید تا متوجه بشید که این پست خاص در مورد آقای شاهکار یک استثنا نیست.
   https://narya.wordpress.com/2008/10/14/%D8%AF%D8%B2%D8%AF/
   https://narya.wordpress.com/2008/11/11/%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87-%D8%AD%D9%8A%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA/
   از نظر من (و ما) چندان فرقی نمیکنه که کسی یک مقاله علمی تقلبی بنویسه و یا یک کنسرت تقلبی اجرا کنه. مهم نفس تقلبه که زشته، که تحمیق بیننده و خواننده ست، که اخلاقی نیست، که باید جلوش گرفته بشه تا باب نشه.
   من هم مثل شما با محتوای خیلی از کامنتهای دوستان موافق نیستم. و اگر به پس نوشت نگاه کنید میتونید ببینید که ما و شما در بسیاری از موارد هم نظریم.
   هرچند به هیچ وجه نمیتونم مونتاژ یک کلیپ جهت زیبا کردنش و سرگرم کردن مخاطب رو (که اتفاقن خیلی هم هنرمندانه انجام شده) با ادعای برگزاری کنسرت در بارسلونا و همکاری با ارکستر فیلارمونیک وین که به طور رسمی در صفحه رسمی،در مصاحبه با خبرگزاریها و در پیج فیس بوک بارها تاکید و تایید شده یکسان فرض کنم. با تمام احترامی که نسبت به کار آقای بینش پژوه قائلم و با تمام عذاب وجدانی که از آسیب های احتمالی این جور افشاگریها بر کارشون دارم، بازهم تاکید میکنم! من هیچ ابایی ندارم که اگر تقلب دیگری از این هنرمند یا هرکس دیگری دیدم با مدرک و سند در این وبلاگ منتشر نکنم.
   اگر آقای بینش پژوه هنرمند بزرگی هستند، که حتمن هستند، باید قدمها رو با احتیاط بیشتر و بر پله های محکم تری بگذارند. متاسفانه بیش از این نمیتونم باهاتون همدردی کنم…

 87. نازیلا Says:

  من که سواد تکنولوژی این را ندارم که به دنبال درست و غلط کار شاهکار یا حرف های شما برم
  هر جای دنیا هر ایرانی مطرح بشود حال می کنم
  اگر شاهکار فیلم مونتاژ کرده هم راستش خیلی بر من اثر و هیجانی نگذاشت
  اگر کشوری داشتیم نرمال که اون هم می تونست رسما کنسرت بگذاره همه جا اون وقت برام فرق می کرد
  اما در سرزمینی که همه چیزش جابجا شده
  حالا این بابا هم حال کرده برا خودش
  راست یا دروغش هر چیزی هم یه روزی رووو می شه

  فقط کمتر تند بریم
  آرامتر از یکدیگر انتقاد کنیم و از پیشرفت همدیگر لذت ببریم نه رنج
  ما با هم ایرانی می سازیم ایران

 88. شیوا Says:

  به نظر من متاسفانه در ایران به جای نقد از کار هنرمند به شخصیت او حمله می کنند…مثلا» آقایی به نام حامد حتی اسم آقای شاهکار را هم زیر سوال برده اند و معتقدند که اسمشون هم تقلبی است ووو… آقای شاهکار بینش پژوه آدم خودساخته و سخت کوشی هستند اگر میخواهید کارشان را نقد کنید در همین حد پیش برید و خودتان را بیش از این کوچک نکنید.

  • بهراد Says:

   شیوا، خیلی درست میگوید. اگر دقت کنید نویسندگان این متن هم در داخل متن و هم در میان کامنتها تمام سعی خود را میکنند که از این رفتار ممانعت کنند.
   ما فقط و فقط مسئله مان تقلبی است که آقای شاهکار در حال انجام دادن آن است و متاسفانه با وجود این اعتراضها هنوز ادامه دارد.
   بحث کیفیت موسیقی، تهمت زنی و حمله به شخصیت اینجا اصلاً مطرح و پسندیده نیست. البته شما هم حق بدهید که وقتی کسی چنین کاری میکنند به مخاطبان بر میخورد و به صورت طبیعی شروع به حرکات بازتابی میکنند.

  • ania assadi-sabet Says:

   Ahsant shiva jan

  • ania assadi-sabet Says:

   movafegham

 89. aryan-melbourne2 Says:

  besides ….let me clarify this before get attacked: that im not advocating lies and scams here …and even dont know this guy…my point is these kind of prosuctions are common in entertainment industy and widely accepted everywhere… .i think we are too ctirical to new phenomenons and deprive ourselves from fun and creativity..our cuture is ovewhelemed wwith akhoundism and there s a hidden akkhound in eachof us which needs to get healed!……..thnx to all

 90. aryan-melbourne Says:

  y we iranians are so critical and jelouse of each other in such a hostile way!!!?….this is a bloody sad n negative attitude!……y we just cant sit back and enjoy our creative worx together?..this kindof edited music-video stuff are produced regularly everywhere in the world…..people enjoy them and laugh and have fun together……we are culturally sick and hostile towards each other and we think that we are the center of universe and we know it all !!…..sick n tired of this negativity and hostility!!…common guyz lets give it a change for gods sake!

 91. mahoor Says:

  ma vaghean yek mosht aadame moftkhorim ke hata ye nafaram miad o majani ye kari baramun eraee mide be jaye in ke mamnun bashim faghat irad migirim , kei mikhaim yad begirim ke ye kam mosbatandish bashim, nemunash cinamaye mast ke avamel ba badbakhti film 2rost mikonan , va vaghti ma 2000toman pule bilit midim engar shagholghamar kardim.

 92. وندیداد Says:

  البته ایشان اگر همان سال 76 دکترا را شروع کرده باشند یکسال دیر شروع کرده اند! و من شخصا بسیاری را می شناسم که از ایشان زودتر دکترا را شروع کرده اند. ایشان همه جا می گویند که «استاد» دانشگاه تهران هستند من جمله مصاحبه با رادیو فردا. ایشان دکترای خودشان را از دانشگاه آزاد گرفته اند و «مدرس» دانشگاه آزاد بوده اند. قبول شدن در آزمون ورودی دکترای جغرافی سال 76 دانشگاه آزاد بعید می دانم کار پیچیده ای باشد!!

 93. itgasht Says:

  واقعاً خیلی با استعداد هستن !

 94. ترنم Says:

  سلام، من دنبال اجرای کامل «دور ایرانو خط بکش» محسن نامجو هستم. دوستان می‌تونن کمک کنن؟ ممنونم

 95. آندره Says:

  با سلام به همه دوستان که به این بحث علاقه نشون دادید و بسیار سپاس از دوستانی که این داستان رو روشن کردن .دست گل تون درد نکنه .
  اما یه چیزی بگم توپ !!!
  با چند سوال ساده از بعضی دوستان هنرمند متوجه شدم که در بارسلون و وین هیچ کس ،از رهبر ارکستر تا دربان اونجا کسی به اسم شاهکار بینش پژوه رو نمی شناسه !!!! چه برسه به این که براش ساز زده باشه یا تو سالون براش برنامه گذاشته باشن .
  همه برنامه ها لیست داره و این که کی خونده و کی زده و کی رهبری کرده حتی برای ضبط کردن همه و همه ثبت میشه که این اتفاق در بارسلونا و وین به نام گروه ایرانی به خوانندگی این آقا ثبت نشده . پس این کار دقیق دوستان ما در باره جعلی بودن کلیپ کاملا درسته .
  اما توپ تر از این !!!!!
  هیچ بنی بشری از بالا تا پایین ارکستر آرام خاچاطوریان در ایروان هم مثل برادران اسپانیایی و اطریشی آقای شاهکار رو نمی شناسن !!!!!! حتی همون طور که می دونید خیلی از ارمنی ها زبان فارسی بلد هستند و این که اسم یه مرد شاهکار باشه براشون جالب بود ولی حتی این اسم کمیاب براشون نا اشنا بود چه برسه که براش نوازندگی کرده باشن یا هر سرویس دیگه داده باشن .
  نتیجه این که احتمالا این اجرا یه کار خاص از ارکستر سنفونیک و فیلارمونیک و ملی با هم تو یکی از زیر زمینهای سعادت آباد تهران است !!!!
  من یه دانشجوی موسیقی تو ایروان هستم و خودم تو یه هفته پرسو جو و چند تا تلفن و ایمیل اینها رو فهمیدم .
  دوستان نویسنده این وبلاگ خسته نباشید . امیدوارم همه ما تصمیم بگیریم بعد این دروغ رو از فرهنگ ایرانی پاک کنیم .

  • بهراد Says:

   دوست عزیز، من فکر کنم خوب تحقیق نکرده اید. ضبط به احتمال بالا در همان ایروان انجام گرفته است. شما فیلم را نشان دوستانتان بدهید تا نوازندگان را شناسایی کنند. مسئله این است که هزینه چنین ویرایش تصویری پیچیده ای از یک سفر ایروان و کرایه ارکستر و سالن خیلی بیشتر است!

 96. میلاد Says:

  خب آهنگ Sway که اصلش اسپنیشه و خب اونوقت باید بگیم نسخه انگلیسیش هم کپیه! در هنر موسیقی اینکار رایجه که آهنگها رو از زبونای دیگه ترجمه میکنن. 100 تا مثال میشه زد. Besame Mucho رو مثلا بیتلز به انگلیسی خوندن. یا آهنگ پدرخوانده Speak Softly Love به ایتالیایی هم هست که Ornella Vanoni خونده به اسم Parla Piu Piano. پس حالا بد نیست که یه نسخه فارسیه این آهنگو داشته باشیم.

  اما این روند کپی کردن خیلی بده. آهنگ قبلیشم که ماله جنیفر لوپز بود. اینکار خلاقیت رو از بین میبره و هنر جاشو میده به صنعت همونطور که در این آمریکا اینطوری شده. دیگه کی او هنرهای دهه های 60-80 رو امروزه میبینه؟

 97. دانشمند Says:

  بهله، بالاخره باید اگه یه ایرونی تو این کنسرت بوده، ایرونی بازی در میاوورده و با موبایلش فیلم میگرفته، اونم کنسرتی با این عظمت. ندیدیم، درز نکرده فیلمهاش تو یوتوب… خیلی قلابیه این دکتر شاهکار و دست ِ شما درد نکنه که مفصلا ریختی بیرون

 98. حمید Says:

 99. فروردین Says:

  a href=»http://balatarin.com/permlink/2010/11/1/2241022″>http://balatarin.com/permlink/2010/11/1/2241022</a

 100. فروردین Says:

  a href=»http://balatarin.com/permlink/2010/11/1/2241022″>این هم جواب دکتر به همه بدگمان ها </a

  • بابک خرمدین Says:

   چرا فکر میکنی که این جواب این بحث است؟ چه ربطی به موضوع این بحث داشت؟

   • فروردین Says:

    شما چرا فکر میکنی که بی ربط بود به این بحث ؟

    • بهراد Says:

     البته ایشان این ترانه را برای این موضوع نساخته اند. اگر شما منظورتان این بوده است که اصلاً اهمیتی ندارد که چه چیزی گفته میشود. به جای اینکه از ترانه ایشان مایه بگذارید میتوانستید چهار تا فحش به نویسندگان این بحث بدهید.

     اگر میخواهید که پاسخ این بحث را بدهید مثل بقیه مخالفین و موافقین سعی کنید با دلیل و برهان نادرستی ادعای تقلبی بودن را ثابت کنید. یا مثلا بگویید که این کار شده است ولی غیراخلاقی نیست.

     جیزی که شما گفته اید مثل این است که مثلا در دانشگاه چند نفر دارند بر سر صحت یک تئوری بحث میکنند و شما می آیید وسط و میگویید: برو بابا! ارزشی ندارد که شما چه بگویید. آن چیزی که من میگویم درست است.

     البته باز میگویم که این کاری است که شما کرده اید و ربطی به آقای بینش پژوه ندارد. ایشان در پاسخ خیلی محترمانه جواب داده اند و تقلبی بودن را انکار کرده اند.

 101. Alireza Says:

  I am not that Alireza who works in movie industries but I got comment you for your observation.
  on one hand the editing is great, but I am surprised Mr. BP did not tell the truth. I would commented him for saying the truth and doing an fair entertaining job. but now I feel bad for not telling the truth!
  thanks

 102. رضا Says:

  كاري به فيلم و مونتاژ ندارم اين شعر مزخرف رو گذاشته روي make me sway كه dean martin خونده. واقعا گند زده بهش. حالم بد شد شنيدم.

 103. vahid Says:

  جناب دکتر تهمت های بی اساسی را هم به شادمهر عزیز زده بودند که البته با دیدن ویدئوی مریوط به شب خروج شادمهر از ایران واهی بودن آنها ثابت شد.

 104. maryam Says:

  kheili mamnon az in karagah baziton in ahang chand roz zehne mano mashgol karde bod be 2 dali
  1,chera in ahang engade baraye ye ede oropai bayad jaleb bashe
  2.on tablige samsung vasat on ja va dar hamchin saloni che mafhomi dare
  vagean azaton mamnon bekhatere in etela resaniton

 105. ایرج Says:

  بنطر من این مونتاز هم یک شاهکار است و بسیار بسیار جالب
  این کار را نمی شود به حساب تقلب گذاشت ریرا دیدن آن و شنیدن آن بسیار سرگرم کننده و شادی آفرین است . من از تهیه کننده و کسانیکه برای این اجرای این برنامه زحمت کشیده اند تشکر و قدر دانی میکنم

 106. بهراد Says:

  پس نوشتت خیلی خوب بود. تا حالا ندیده بودمش.

 107. مهران Says:

  آفرین لذت بردم ازکار کارآگاهی تخصصی که پته این آدم دودره و چاخان رو ریختی روی آب. دفعه اولی هم که من این کلیپ رو دیدم دقیقا به همین تردیدهای شما دچار شدم و هرچی فکر کردم که این همه تماشاچی اروپایی برای چی رفتن این آهنگ دامبالی دومبول با شعر مزخرف رو گوش کنن، عقلم به جایی نرسید. گفتم شاید این آقای دکتر مثلا پسرخاله یکی از رهبران ارکستر بوده که وسط برنامه بهش اجازه دادن یه قری هم بده. اما الان خیالم راحت شد 🙂

  ضمنا دانشگاه آکسفورد تو لندن نیست، تو خود شهر آکسفورد هست 😉

 108. ناشناس Says:

  agar sada sedaye khodash bashe, ke bayad goft kasi ke mitonest ba zahmate khodesh pisraft cheshmigiri dashteh bashe khodesho kharab kard

 109. ناشناس Says:

  کارتان عالی بود واقعا خسته نباشید این شیادان، عرصه هنر را هم لجنمال می کنند به نوبه خودم به عنوان یک موزیسین که 16 ساله عمرمو در این راه قرار دادم تشکر می کنم

 110. رویا Says:

  با درود و سپاس از شما که برای هنر و هنرمند ارزش قایل هستید و کار تقلبی ایشان را با منطق و استدلال به نقد کشیدید. ما هم با سهیم کردن دوستان در روشن کردن این کار تقلبی شما را همراهی خواهیم کرد. به امید روزی که مردم ما به ارزش واقعی انسانها بدون در نظر گرفتن تیتر دکترا اهمیت بدهند و به جای دروغ و تقلب به فکر صداقت و حلاقیت در هر کاری باشند. شاد و پیروز باشید.

 111. عابر Says:

  اینهمه از بچه گی بهمون دروغ گفتند که توی زندگیمون تاثیر گذاشته کلی فیلمای خفن که دنیا سال 2012 تموم میشه اینهمه سیاست مدارای دروغو داریم حتی بابا مامانامون بهمون دروغ میگفتن که ادم بشیم اون وقت گیر دادیم به شاهکار !!!
  یه سوال دارم؟
  از شاهکار مدرکی هم دارید که خودش با زبان خودش گفته باشه که در اسپانیا بوده ام وبا این ارکستر همکاری داشته ام؟
  اگر ندارید همتون سرکار گذاشته شدید و شاهکار واقعا شاهکاره !!
  در اخر
  نویسنده عزیز ممنون از تلاشتون و نوشته محترمانتون ولی اگر این وقت رو که صرف کشف این موضوع کردید صرف چیزهای دیگر میکردید قطعا در اشپزخانتون انرژی هسته ای کشف میکردید.
  درنهایت
  به قول همسرم باید همه چیزمون به همه چیزمون بیاد.

  • Utna Says:

   بله! مصاحبه با رادیو فردا، وب سایت رسمیش، و صفحه رسمیش در فیس~‍بوک. ولله انرژی هسته ای رو هم دارم در آشپزخانه کشف میکنم! به زودی از همین رسانه اطلاع رسانی میکنم 😉

 112. خرضا Says:

  مونتاژ بودن کلیپ که خیلی واضخ بود !!!!!
  این همه آدم جمغ شدن که ثابت کنن کلیپ مونتاژِ !!!!!!!!!!!!
  آهنگ و شعرشم چرنده یعنی افعانی پسند دیگه ،
  البته دیدن کلیپ از کانال های صهیونیستی توفیق اجباری بود وگرنه عمراً با این اینترنت درپیت وقت واسه لود شدن این مردک ……..
  ولی خیلی سال پیش یه کاست به نام اسکناس در ایران به بازار اومد و کار باحالی بود اون موقع چرندیات عاصف ( یا آصف 😉 ) دیگه آخر تفاوت بود البته برای همون گاگولائی که الان بازار هدف دکتراً ولی اسکناس کار خوبی بود – تقریبا رپ – حالا این همون باباست یا نه نمیدونم
  ولی لپای گلیش به رپ خوندن نمیخوره

 113. نضير Says:

  در صفحه خودم اين کليپ رو شير کردم يعني پسنديدم.با اين مقاله انرا حذف کردم.ولي چند نکته به ذهنم رسيد که ميگم:

  1-پس از ديدن اين کليپ به دوستم گفتم آدم اميدوار ميشه به ايروني بودنش وقتي ميبينه اين جوون تو يه جاي دنيا اين قدر خوب کار ميکنه که اين سالن با اين نوازنده ها و با اين تماشاچي هاي متمدن که هيچ کدوم سوت و جيغ نميکشن اونو حمايت ميکنن.خدا روشکر هنوز ايراني ميتونه کارهاي بزرگ بکنه.
  اين يعني «اميد» به من نا آگاه(95% بيننده هاي اين کليپ) از موزيک و ويدئو.اين متاع براي من ايراني پايتخت نشين خيلي ارزشمنده.و حالا فهميدم اين اميد با دروغ ارسال شده.جالب اين جاست که با اين همه در اميد بوجود آمده خدشه اي وارد نشد، نميدانم چرا ولي گويا تشنه ي اميديم در اين سياهي شب.

  2- در کامنت ها دوستي به درستي صحبت از اخلاق کرد که بر همگان واجب و واضح است.هنرمند که وظيفه اش سنگين تر در قبال اخلاق. همه اينها به جا و درست. انصافا در اين مقاله به شخصيت شاهکار حمله نشد ولي در اين وانفسا که هر کس با کوچکترين کاهي بزرگترين کوه را ميسازد، اخلاقانه تر نبود که قبل از انتشار اين مقاله فني و روشنگر آنرا براي شخص شاهکار ارسال کرد تا لا اقل او ميفهميد که هستند کساني در اين خاک که موي او را از ماست بکشند تا خوداو دروغ خود را عيان کند که ابرو نريزد و اين از منش و اخلاق است.

  3- شما جاي او.اگر کسي دروغ شما را آشکارا کند در لحظه اول ناخودآگاه نسبت به آن جبهه نميگيريد و از خود دفاع نميکنيد.آري سخت است در آن لحظه شجاع بودن.شايد شجاعت صفتي نباشد که همه از آن به يک ميزان بهره برده باشند.در اين صورت در آن دفاع نطفه دروغي (و يا تهمتي يا آبروريزي يا …)ديگر بسته مي شود که مسبب آن قدرت حمله و ضعف شجاعت است.نا خودآگاه مسبب رواج دروغ هاي بيشتر ميشود

  4- از شاهکار به خاطر اين دروغ ديگر خوشم نمي آيد تا روزي که با اقتدار رسوايي خود را اقرار و از من طرفدار او عذر خواهي کند.چه بسا محبوبيتش در من دو چندان شود

  • Utna Says:

   صد درصد درست میگید. اتفاقن چند نفر از دوستان قبل از انتشار با شاهکار تماس گرفتند. ایشون بسیار جواب مودبانه ای داد ولی کل قضیه رو انکار کرد. ما هم دیدیم شاید بهتر باشه مخاطب بزرگتری با مساله آشنا بشه. به هر حال ممنون

 114. Alireza Says:

  I have been working in the movie industry in Vancouver British Columbia Canada for the past 13 years. I enjoy the EDITING AND THE ENTERTAINMENT. Get off you high horse and appreciate the ENJOY THE WHAT YOU SEE. this is another typical freaking IRANIN cultural thing. You sit and watch clip after clip on Youtube, on T.V. EVERYDAY ON MOVIE EVERY DAY and enjoy and admire it but god forbid if an Iranian does it. that makes me sick of you people as a kid i hated that how we would kiss anyone ass who was from USA who did anything any job but we did not respect and Iranian who did the same job in Iran. we paid some hillbillies who worked in Iran in king time more than capable Iranian who could do the same job. Do you fucking dissect a video you see on t.v. SECOND BY SECOND PLAY. sit the fuck back shut the fuck up and enjoy the fucking music and scenery for it is just fucking entertainment you fucking holier-than-thou i don;t know how the translation of this from farsi to English will work but .

  • بهراد Says:

   Dear Alireza,

   This is not anyway about editting, quality of music or the poems. It’s just about fake credits of the clip and the being dishonest with your audience. Please let me know if you know anything similar in US or Canada which a singer has claimed to work with philarmonic orchestra of Barcellona or Vienna and that was fake.

  • Reza Says:

   خاک بر سر ت باد

  • Utna Says:

   ظاهرن شما دوست عزیز از کار در کانادا اون تیکه اف وردش رو خوب یاد گرفتی!!

  • mani Says:

   Hi i’m so happy Alireza said this, why Iranian people always make a big deal ofa small things.Iit was important for a sec you thought it is true and you enjoy it, get over it. we always have a fake story about our life, to make our salves so important, we tell lie about what kind of the job we have in overseas and how we make a money,how our life is full of enjoyment,… don’t you think you are the one lier too?for example you wash the dishes in a restaurant and you have really difficult life to make the money but you will tell your family and friends lie…( oh i have my own restaurant, i’m so free and happy ).. and telling lie lie lie…..it is very similar with this person it is part of our culture why now it is the big deal he is a Persian and it is part of our cultural things, to tell lie and make our self big and important

  • پيمان Says:

   اين داستان دزدى هنرى هيچ ربطى به ايرانى و خارجى بودن نداره، دزد دزده، همونطور كه گوساله گوساله است چه تو ايران پرورش داده باشنش چه بره تو كانادا درس بخونه.

 115. کامران Says:

  هرکی بوده مخ بوده!

 116. niloufar Says:

  man be inke ishoon ostade daneshgahe TEHRAN ham bashe shak daram be nazar nemiad ke ishoon ba in hame estedad jaei dar daneshgahe TEHRAN dashte bashan!!!!!!

 117. Sepehr Says:

  بسیار عالی‌ بود

  چه اصراری هست که ایشون حتما خودشونو دکتر خطاب بکنند !!

  چه لزومی داره اینجا ؟

 118. kiarash Says:

  akhe chetor momkene kasi in clipo bebine va vaghan bavar kone ke in rokhdadist vaghei. adam bayad kheyli nadid badid bashe ke chenin clipe zaeifiyo bavar kone.
  dostan yekam filomo clip negah konin.

 119. فرح Says:

  دوستان کار ایشون غلط است ولی درست نیست که دیگه به همه چیز هم شک کنید
  حامد به اسم او شک کرده، حامد جان من شاهکار رو از زمانی که بچه بود می شناسم اسمش واقعا همین است هم اسم و هم فامیل. زندگی سختی داشته و من مجاز نیستم اگر خودش تا به حال جایی نگفته بگویم ولی درس خوانده تا مقطع دکترایش را خبر دارم که داشت می خواند در دانشگاه آزاد نمیدانم تمام کرد یا نه چون خوانندگی و نوازندگی اش بیشتر وقتش را می گرفت
  صدایش را دوست ندارم و شعرهایش به نظرم آبکی است ولی بچه ی سخت کوش و خودساخته ای است هم در درس و هم در موسیقی و شاید اگر زندگی و محیط بهتری داشت این کار اشتباه را هم نمی کرد و لازم نبود با این زرق و برق ها خودش را مهم جلوه دهد
  فقط متاسفم
  شما دوستان هم سعی کنید به شخصیت آدم ها حمله نکنید و روانکاوی نکنید بیایید کارش را نقد کنید، عملش را که غلط بوده، موسیقی اش را که اقتباس کرده بدون اینکه عنوان کند، و شعرش که بسیار مزخرف است و بعضی ها در فیس بوک نوشته اند آه چقدر عاشقانه است

 120. رهگذر Says:

  اصل آهنگ متعلق به این پیر دیر است

 121. امینه Says:

  ممنون بابت توجه دادن به تغییر زاویه دید. تازه من فکر می کنم حتی قسمت جلویی گروه هم مونتاژه و فقط دو ردیف آخر با ایشون همراهن که تقریبا بیشتر نیگاه میکنن تا اینکه ساز بزنن. به تفاوت رنگ تو قسمتی که میره سمت چپ ، بین نوازنده های ویولن دقت کنین. البته مطمئن نیستم. چون شانس ایشون کیفیت نداره. ماشالا آهنگ هم که کپیه. اون هم آهنگی که من خیلی دوستش داشتم.

 122. کیارش پارسا عالیپور Says:

  سپاس از نقد متین و موشکافانه ای که انجام دادین. برای من هم عجیب بود که این کنسرت با این کبکبه و دبدبه کی برگزار شد که هیچ ایرانی و حتا هیچ روزنامه نگاری در اروپا خبردار نشد.

 123. sajad Says:

  shoma yezare az music sareton beshe mifahmi ke in navazande ha hamin music ra dara mizanan
  fek nemikonam in tamashachi ha ziad arzesh daste bashe ke bekhad mix kone onaro

  • Koorosh, Walnut Creek, Ca Says:

   He is not arguing the orchestra is NOT playing along with him. The orchestra is in Yerevan, Armenia and the audience is a clip from Vienna orchestra.

 124. محمد Says:

  انصاف نبود تمام زندگی این بنده خدا رو به لجن بکشید. لا تری جاهلا الی مفرطا او مفرطا. اون یه جهالتی کرد و این کار رو مونتاژ کرد و ملت رو گول زد، این دوست عزیزمون هم که نقد علمی نوشتند، من موندم چرا کسایی که کامنت می ذارند سریع زندگی طرف رو از بیخ قهوه ای می کنند. افراط و تفریط همراه همیشگی نسل ما شده

 125. خشایار Says:

  نیاز به این همه توضیح نبود به نظرم، کیفیت متفاوت کنتراست و شارپنس و بیت ریت تصاویر (یه جواریی شفافی و کدری) کاملاً کافی بود! دو تا عکس از نماهای لایی که استفاده کرده بود و نماهای کلیپ کفایت میکرد به نظرم! البته زحمت زیادی کشیده بودید ممنون از اطلاع رسانی عمق فاجعه!

 126. vahid Says:

  عالی بود ، تشکر از این آگاه سازی ، واقعن توهین به شعور بیننده بود …

 127. کوله بار Says:

  دوست عزیز هم متین انتقاد کردین هم مستند – ممنون

 128. علیرضا Says:

  متاسفم برای کسانی که به همچین خواننده هایی علاقه دارند
  آدمی را آدمیت لازم است

 129. هاله Says:

  کارت عالی بود.
  ولی این آدمی که من دیدم عمرا عین خیالش نیست. دفعه بعد هم سعی می کنه خفن تر مونتاژ کنه. ما هم که خوش خیال……..

 130. مصطفی Says:

  حالا سوال اینه که سامسونگ هم توی این قضیه دخلی داشته یا نمی دونسته که اینا قراره اینجوری به آبروش لطمه وارد کنن! :دی

 131. شهروز Says:

  واقعا ممنون ! حرف دلم و زدی !

  یک هفته بو د تو facebook با خودم کلنجار میرفتم که چیزی بنویسم
  بازم متشکر از وقتی که صرف کردید. بسیار عالی

 132. پشت صحنه Says:

  جالبه که همه تاریخچه این آهنگ رو میدونن، ولی‌ هیچ کس از اجرای مزخرف محسن نامجو در دانشگاه استانفورد چیزی نگفت. این هم یکی‌ دیگه از «شاهکارهای» محسن خان به خرج دولت فخیمه آمریکا، به اسم دور ایران رو خط بکش… میگم خط بکش دیگه پدر سوخته بیشرف!

  http://soundcloud.com/214b/mohsen-namjoo

  • Utna Says:

   نامجو هم کپی کاری کرد همین برنامه ست برادر!

   • محمد Says:

    دوباره‌خوانی یک آهنگ یا خواندن ترانه‌ای به زبان دیگر روی یک آهنگ کپی کاری نیست. اسمش کاور کردنه آهنگ اولیه‌ است و خیلی هم کار معمولیه در موسیقی (برای مثال
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cover_version
    رو ببینید). کار نامجو هم در همین دسته قرار می‌گیره و به نظر من کار بسیار قشنگی هم هست. قابل درکه که ممکنه این کار با سلیقه‌ی بعضی‌ها جور در نیاد، ولی دلیل نمی‌شه اسمش رو کپی‌کاری بگذارید. اشکال کار این آقای «شاهکار» در این نیست که از یک آهنگ قدیمی برای ساخت ترانه‌اش استفاده کرده، اشکالش دروغ‌گویی در باره‌ی محل اجرای کنسرت و گروهیه که باشون کنسرت رو اجرا کرده.

    • پشت صحنه Says:

     محمد عزیز، همونطوری که در لینک خود شما هست، «کاور» یعنی باز خواندن یک اثر که قبلا ساخته شده، با حفظ شعر و ملودی ، و گاهاً با تغییراتی کوچک در تنظیم اثر، نه اینکه یک شعر بی‌ ربط روی همون ملودی بخوانند. این دوباره خوانی نیست عزیز من ، دزدی در روز روشن است . معنی شعر اصلی‌ این آهنگ کوچکترین ربطی‌ به شعر‌های اجراهی شاهکار و نامجو نداره، و جای سوال داره که چه اصراری هست این شعر‌ها را روی این ملودی بخونند. مگر خدایی نکرده این هنرمندان بزرگ ما نمیتونند در سطح همین شعر‌های خودشون ملودی بسازند؟

     • بهراد Says:

      استفاده کردن از ملودی یا تم یک کار دیگر و ایجاد یک اثر دیگر کاری بسیار شایع و پذیرفته است. البته معمولاً کسی که کلیپ یا موسیقی را تهیه میکند به این موضوع اشاره میکند و از آهنگساز اصلی اجازه میگیرد.

      اما با توجه به اینکه این آهنگ خیلی قدیمی است (فکر کنم 50 سال کپیرایت را گذرونده) و این موضوع هم خیلی در ایران جا نیافتاده این موضوع حساسیت زیادی نباید برای ما ایجاد کند.

      شما از این کار نامجو یا بینش پژوه خوشتان نمیآید میتوانید گوش نکنید. اینها دارند سعی میکنند کارهای جدید بیافرینند که ممکن است با ذوق شما نخواند. همین موضوع در خصوص شعر این آهنگ هم هست.

      به نظر من اینها در مقابل با تقلب در نمایش تماشاگران کنسرت دیگر اصلاً به حساب نمی آید.

 133. مینا Says:

  از همه جالبتر اسپانسر بودن سامسونگ هستش!!!!

 134. hamed Says:

  یادمه چند سال پیش، شهیار قنبری ترانه‌سرای مشهور ایرانی، در برنامه‌ای به این نکته اشاره کرد که آقای بینش‌پژوه حتی اسم هنری‌ش‌و -شاهکار- اومده بر وزن و هم‌قافیه با اسم شهیار انتخاب کرده. بعد آقای بینش‌پژوه مصاحبه کرد و قسم و آیه که این اسم شناس‌نامه‌ای منه. کاش یکی پیدا می‌شد، با بررسی اسناد موجود در ثبت‌احوال، این دروغ ایشون رو هم برملا می‌کرد 🙂
  چون ایشون دروغ زیاد می‌گن. مثلن سر جشن‌واره‌ی موسیقی پاپ، ایشون خودش شایع درست کرد که وسط اجرا دست‌گیر شدم. روزنامه‌ی آریا هم از همه‌جا بی‌خبر، خبر رو منتشر کرد که البته خیلی زود تکذیب شد؛ حالا دیدم در مصاحبه‌ی جدید، قضیه‌ی دست‌گیری رو تا حد به هم خوردن کنسرت توسط گروه فشار، پائین اوردن.

 135. Arash Hamidi Says:

  در مورد رپر بودن باید گفت که خیلی پیشتر از ایشون بسیاری رپ خواندند ولی اگر نتونستن مجوز بگیرن بحث جداییست
  ضمنن کاست اسکناس ایشون همچین خیلی هم رپ نیست.
  همینطور در مورد سازهای غربی و ترکیبی

  عمده آهنگهای ایشون هم فالش و مشکل داره
  اما انصافا چندین اثر خوب و بخصوص شعر عالی هم سرودن.

 136. ناشناس Says:

 137. مریم Says:

  به نظر من این توهین به شعور مخاطبین است.. آیا درست است که برای به تصویر کشیدن و مطرح کردن یک اثر نه چندان هنری به دروغ متوسل شد؟؟ حتی کسانی هم که از موسیقی سر رشته ای ندارند و یک مخاطب عام هستند به واقعی بودن این تصاویر شک میکنند چرا که بسیار مصنوعی است و به دل نمینشیند.. آقای دکتر بینش پژوه مخاطبین خاص و کسانی که در موسیقی دستی دارند را هم در نظر نگرفته اند .. زمانی که موسیقی در حال پخش است صدای سازهایی را می شنویم که اصلا» در ارکستر وجود خارجی ندارند و بر عکس .. به جای این حرکتهای ضد هنری باید در ارتقا درک موسیقایی مردم تلاش و حرکتی کرد واقعا» جای تاسف است…

 138. solmaz Says:

  همونطور که گفتین ترانه میمیرام،صدای یک دختر به اصطلاح اسپانیایی !!!دختری کِه با شاهکار وارد سالن میشه یه دختر ارمنستانی که تو کافه با شاهکار دوست میشه،و صدا مال یک هنرمند جوان ایرانی کِه نیومد رو صحنه چون شاهکار میگفت میخواد تو ایران پخش کنه!!!!و بماند که با چه کلکی CD برداشت و از ایروان در رفت!!!

 139. Nasir Says:

  به نظر من انسان هر چقدر هم باهوش و مبتکر و متفاوت و خاص و با گلاس باشه تا وقتی اخلاق نداشته باشه آدم نیست. خیلی آدم ها استعداد بالایی داشتند. که چی؟ مثلا هیتلر.

  هنرمند به اخلاق که دیگر از هیتلر هم بدتر است

 140. MOHAMMAD Says:

  shoma ke be hameh ye eshkalate in bisharmiye honari farhangi eshareh kardid,eykaash be dome khoroose asli niz mipardakhtid
  DASTAN AZ BONYAAD YEK FARIBE BOZORG AST
  CHERA KE BEJOZ YEKI DO GHESMAT

  DA RAHANGE MIMIRAM (( ASLAN ORCHESTRI DAR KAAR NIST

  BE ZABANE DAGHIGH TAR DAR MOOSIGHIYE PLAY BACK ASLAN ORCHESTRI NEMI NAWAZAAAAAAD
  DAR GHESMAT HAEE NIZ HARAKATE ORCHESTR BA MOOSIGHI SINC NIST O NEMIKHANAD ORCHESTR DARAD GHATEYE DIGARI RA MINAVAZAD
  KAR HAYE EESHAN GHOLLEH HAEE AST DAR BAD SALIGHEGI VA NASHIGARI VA JAAH TALABIYE KOODAKANEH KE BA BONYADE BISHO;OOR PENDASHTANE MOKHATAB ANJAM YAFTEH

  • Utna Says:

   ما سعی کردیم در نوشته فقط به چیزهای قابل دفاع اشاره کنیم. اگه شواهد خاصی داری یا منظورت جاهای خاصی از فیلمه خوشحال میشم با ما هم در میون بذاری

 141. بهراد Says:

  با تشکر مجدد از این نوشته.

  اگر کامنت میگذاریم به نظر من بهتر است که در خصوص کیفیت موسیقی صحبت نکنیم. در خصوص کیفیت موسیقی پاپ، صحبت کردن کمی مشکل است. موسیقی پاپ یعنی موسیقی که منتخب مردم باشد و محبوب باشد. معیارهای فنی و هنری در خصوص موسیقی پاپ خیلی کارآیی ندارند. معیار دلخواه مردم بودن است. عده زیادی کارهای ایشون را دوست دارند. حتی همین ویدئو بارسلون (در واقع ایروان) کلی طرفدار دارد.

  ضمنا خیلی از ماها از نظر فنی در حد نقد کیفی چنین کاری نیستیم و وارد این بحث شدن انحرافی است. موضوع این پست در خصوص این روش تبلیغ است.

  همینطور از دوستان میخواهم که همانطوری که نویسنده متن رعایت جایگاه هنرمند را کرده است، اینجا به هیچ صورت نباید توهینی به شاهکار بینش پژوه بشود. هدف نویسنده نقد این روش تبلیغ یک هنرمند برای خودش بوده است که به نظر من و خیلیها که متوجه این قضیه شده اند این نوعی کلاشی و کلاهبرداری از شعور مخاطب است که امیدواریم ایشان وقتی این کار را کرده اند که متوجه این نکته نبوده اند. البته هنر هم مثل هر حرفه دیگری بسیار نیازمند تبلیغات است ولی روشهای بهتری هم برای این کار وجود داشت.

 142. کوشا Says:

  عالی بود .. خیلی حال کردم با این نوشتت.. نمی دونم چی بگم. آخه اون سالن تو بارسلون نمی تونه شکایت کنه؟! شاید با اونها هماهنگ شده این کار!
  اما در کل ، کلاس کار شاهکار با بقیه خواننده های ایرانی فرق داره و به نظر من بهتره… فکر کنم خیلی ها این رو قبول داشته باشند..

  • بابک خرمدین Says:

   اینجا بحث اصلاً کلاس و کیفیت موسیقی یا شعر و محبوبیت ایشان نیست. اتفاقاً حرف نویسنده این است که اگر فرض کنیم ایشون هنرمند والایی هستند نباید چنین تقلبی بکنند.

  • بابک خرمدین Says:

   اصلا بارسلونایی حتی به صورت تقلب در کار نبوده است. ارکستر و نوازندگان همه ارمنی و ایرانی هستند و فیلمبرداری هم در سالن بدون تماشاگر آرام خاچاطوریان ایروان ارمنستان انجام شده است. بعد با صحنه هایی از ورودی و سالن وین و تماشاگران کنسرت شب سال نو 2010 مونتاژ شده است.

   اما در نوشته های اول فیلم گفته است در بارسلون و با ارکستر بارسلون و از این حرفها. چرا؟

   جواب خیلی سخت نیست. برای اینکه اگر شما خواستید صحت را چک کنید بروید سراغ جستجوی بارسلون و چیزی پیدا نکنید! همانطوری که من نتونستم چیزی پیدا کنم. اگر میگفت وین خیلی سریع و راحت روی یوتیوب پیدا میشد.

 143. بابک Says:

  مجددن دست شما درد نکنه

 144. مانا نیستانی Says:

  «راست بگو چه کار کردی باهام پدر سوخته ی بی شرف»؟! این ترانه دین مارتین یکی از کارهای محبوب زندگیم بود که به سلامتی نابود شد رفت پی کارش.
  چیزی که به نظر من ترسناک تر از شیطنت خواننده در ساختن این کلیپه تایید یا توجیه عملش از طرف بعضی از ماست. وضعیت فعلی ما بخشی اش محصول شکسته شدن قبح دروغ و تقلبه

 145. negar Says:

  خیلی تو ذوقم خورد…خیلی…همیشه هروقت کاراشو می دیدم لذت می بردم از موفقیتش…همین چندروز پیش تو یه جایی تو نت ازش دفاع کردم حتی…آخه چرا؟؟چقدر پستی…با این کاراشون ایران و ایرانی رو می برن زیر سوال

 146. mehrdad Says:

  salam man khastam ye nokeye dige ee ro arz konam. In ahamgi ke ishoon roosh mikhoneh hame taghalobiye. yani copiye…asl e in ahang hast SWAY ke khailia oona baz khooni kardan. vali fekr konam ke aslesh baraye rosemary clooney bash…»

 147. مریم Says:

  من که ایشون رو نمیشناختم اصلا…. اما آخه تقلب تا کجا؟ اگه هنر ایشون با اجرا در ارمنستان بی کلاس می شه و تو بارسلونا با کلاس… اشکال از یه جای دیگه است. هنرمند باید اصیل باشه.
  لینک آهنگ اوریجینال رو هم میگذارم اینجا برای کسانی که بخوان بشنوند.

  خسته نباشی از این همه روشنگری… ممنون

 148. سروش Says:

  من خودم وبلاگ مینوسم و علاقه وافری کلا به صنعت سینما و ویدیوکلیپ دارم و البته که یه دونه هم ساختم که امیدوارم به زودی از شبکه های تلویزیونی ماهمواره ای پخش بشه. در مورد این قضیه شاهکار خان هم میخواستم بنویسم ولی واقعا دیدم حوصله شو ندارم! کلا باید بگم که این آدم خیلی ضایع است و واقعا دااااد میزنه که این کارهاش مونتاژ و البته که از روی عقده ساخته شده، ولی فکر کنم واقعا جزو اولین خواننده های رپ بود، با اون آلبوم اسکناس. خواستم بگم که دمتون گرم که انقدر مو شکافانه این قضیه رو بررسی کردین و من حتما این نوشته رو پخش خواهم کرد. ولی دوست دارم که یه نقل قولی هم اینجا بنویسم. چند سال پیش که این دکتر ما جوون بوده و نه چندان معروف، در یه محفلی بوده که آهنگسازان مطرح ایرانی هم اونجا بودن. وقتی خودشو معرفی میکرده به یکی از آهنگسازان درست حسابی ما که اسمشو نمیبرم وقتی میگه شاهکار هستم، اون بنده خدا یه نگاهی بهش میندازه و میگه: بابات فکر کرده چی ری.. که اسمتو گذاشته شاهکار؟!

  بازم ممنون و خسته نباشین!!!‌

 149. amirkia zandian Says:

  be nazare man kare in agha biehterami be hoosh wa aghle harkasi bood ke in video ro bebine.

 150. Beethovens Says:

  Osulan kheyli sadeghane mineveshti Yrvane Armenia. Che tavahhomi dashte Shahkar ke hatman bayad Philarmonice Vienna vasash bezane! Akhe mage shahre herte ke tu Vien vasash chenin barnameyi tartib bedan! Akhe haji shoma Beethoveni, Straussi, va dige kheyresho bebini Fardat ham nisti.
  Hamin oghdeyi baazi az aadam dalghak misaazan dige. Oghdeye inke yek jam’iyate papion zadeye smoky pushide, be ehterame honare vaalaat paa beshan dar haali ke hich vaght chenin ettefaaghi nakhaahad oftad.

 151. آشنا Says:

  حالا انگار شعر‌های این خواننده‌های غربی معروف همه خیلی‌ پر معنی‌ هستند یا اینکه ویدئو کلیپ‌هاشون اصلا مونتاژ توش نیست. فقط کسی‌ از اونا سوال جواب نمی‌کنه و حسود بیکاری هم پیدا نمی‌شه که وقتشو تلف کنه.

  • Utna Says:

   بیکار رو خوب اومدی!!

  • shahin Says:

   حالا اگه یه ادمی دزد بود اما خارجی بود پس دزدی خوبه واسه ماها من بعد از اون؟! هر کی حقیقت رو بگه که حسود و بی کار نیست! این همه هنرمند درست درمون داریم تو این مملکت که دزدی هم نمی کنند از کار دیگران…

  • شهروز Says:

   شما که بیکارنیستین ! بشینین دکتررررررررررررررررر شاهکارتونو نگاه کنید! ما هم با نقد کردنش وقت خودمون و پر میکنیم که بیکار نباشیم.
   نرود میخ آهنی در سنگ !!!
   خلایق را هر چه لایق !!

 152. Adem Says:

  حالم به هم خورد از این اجرا و صدا و این بی هنری ان هم جعلی

 153. کوروش Says:

  جالبه که هر کی روی ویدئو کامنت میذاره که این مونتاژه، فوراً توسط صاحب ویدئو بلاک میشه و کامنت هم پاک میشه!!!

 154. من Says:

  آفرین بر شما. امیدوارم با کمک رسانه هایی مثل بالاترین درسی به این آدم و همفکرانش داده بشه که دیگه کسی جرات نکنه اینطور به شعور مردم توهین کنه

 155. داریوش Says:

  خیلی ممنون که همه مارو آگاه مردی از این هنر جعلی، معلومه خیلی زحمت کشیدین برای افشای روسوایی این طرف، هیچ کدام از ماها نباید در مقام دفاع از همچین افرادی بربیاییم، یاد اون داستان شعر دزد دیده بودیم شاعر دزد نه!!!

 156. navid BB Says:

  montage , montage montage
  از همون اولین ویدئوش که دو سال پیش تو PMC دیدم همینطور داره مونتاژ می کنه. عقده داره مثه اینکه…

 157. علیرضا Says:

  من نمیفهمهم مشکلش جیه ؟!
  خوب خونده خیلیم خوشگل اجرا کرده … کارشم از خیلیایه دیگه بهتر نباشه خیلی بدترم نیست … منم حال کردم دیدم !! حالا خالی بسته و اونجا نخونده ..کتشم از بسرخالش غرض کرده !

  . شما چرا ناراحتی ؟!! این همه روشن گری واسه چی ؟!

  • Utna Says:

   اتفاقن چون خوشگل اجرا کرده باید حواسش باشه ارزش کار خودش رو با یک چنین کپی کاریهای دم دستی ای از بین نبره. جواب مبسوط تر رو برای کامنت sia نوشتم

  • شهروز Says:

   مشگل چیه !! واقعا اینقدر اخلاق تو جامعه به کنج تاریکی سپرده شده ! که دروغ گفتن یک هنرمند در مورد کارش ! مشگل حساب نمیشه؟؟
   درک نمیکنم اینهمه پافشاریتونو برای درست جلوه دادن کارش !!

   وارد نظر شخصیم نمیشم اینجا راجع به این آهنگ ! اما اما اگه این بهترین اثر موسقی قرن اخیر هم باشه چیزی از ریا کاری ایشون کم نمیکنه !

   از صبا و درویش و نورعلی خان رسیدیم به اینجا !

   • sunstature Says:

    یادش به خیر،یه زمانی بود دروغ انقدر «رله» نشده بود! نمی خوام قضیه رو سیاسی کنم ولی وقتی خیلی ها با علم به دورغای پرزیدنت وقت، می گفتن «خب که چی»، به دروغای یه «هنرررررررمند» هم می تونن بگن. اصولا گویا اگر دروغ واسه خوشگل نشون دادن چیزی بیان بشه ایرادی نداره! دکتررررررررررر هم خواسته ما حظ(؟) بَصَری ببریم دروغ گفته! واقعا مشــــــگل چیه؟

 158. sia Says:

  agha chera be Barbari tohin kardi hala?
  Montage boodane tamashachia khob dorsote vali inam ye video clipe. elzaman nabayad vaghei bashe

  • Utna Says:

   ولله من قصد توهین به هیچ بربری ای رو نداشتم!

   من با حرف شما موافق بودم اگه ایشون در مصاحبه با خبرگزاریها و همچنین در وب سایت رسمیشون به کرات و به روشنی ادعا نمیکردن که واقعن کنسرت در بارسلونا و جلوی تماشاچی بود. و «میتونه چیزی که شما فکر میکنید مونتاژه، چند بار اجرا شدنش باشه!». اونوقت من هم مثل شما فکر میکردم اینم یه کلیپ برای خنده و سرگرمیه و چیز خاصی نیست. اما من از یک طرف بهم برمیخوره که کسی من رو خنگ فرض کنه و سعی کنه جلوی چشم من دروغ به این روشنی رو بهم غالب کنه. و از طرف دیگه دلم میسوزه برای خواننده ای که میشه جدی گرفتش ولی خودش خودش رو به شوخی میگیره.

 159. مهدی Says:

  دمتگرم خیلی خوب بود استفاده بردیم

 160. تس آپه Says:

  عدم تناسب بین تماشاچی‌ها و اجرا تو ذوق می‌زد و تابلو بود که مونتاژه. کار شما از لحاظ این که به طور مستدل و با مدرک این دورغ رو بر ملا کردید، بسیار باارزشه.

  • Utna Says:

   خواهش میکنم. امیدوارم این کارا زنگ خطری رو به گوش همه ما به صدا دربیاره که کار باصداقت گرچه سرعت پیشرفتش کمتره، ولی ماندنی تر و ارزشمندتره.

 161. جواد منتظری Says:

  بسیار بسیار ممنون از وقتی که برای روشدن یک دروغ گذاشتید، برای تلاش تان در جهت رسیدن به جامعه ای عاری از تقلب ، دروغ و ریا احترام بسیار قائلم

 162. نعیمه Says:

  حالم به هم خورد از این همه دورویی

 163. behnam Says:

  man vaaghean fekr mikonam in agha esmo familesh ro ham az jayi kesh rafte;)

 164. ساغر Says:

  ها ها ها ها! من سی ثانیه اولشو دیدم فهمیدم :))))) بدبختی داریم دیگه. آهنگش هم که که آهنگ مشهور swing
  هست که خیلی از این گنده تر هاش تا حالا اجرا کردن

  • نوید Says:

   آهنگش، آهنگ مشهور SWAY هست که Dean Martin و Micheal Buble دو نمونه از کسایی هستن که اجرا کردن.
   SWING نیست.

 165. fariba Says:

  az koja maoloume ke shoma in filimhay shoma dorost bashe????

  • Utna Says:

   یعنی شما میفرمایید انجمن موسیقی وین تو ارمنستان برنامه اجرا کرده و مونتاژ کرده رو سالن بارسلونای دکتر بینش پژوه؟!! خودتان اسامی سالنها رو در یوتیوب سرچ کنید! دهها فیلم از برنامه های سالهای مختلفشون وجود داره!

 166. پژمان اکبرزاده Says:

  خیلی ممنون از زمانی که برای نوشتن این متن گذاشتید.
  همان بار اولی که ویدئو را دیدم متوجه جعلی بودنش شدم.
  واقعا باعث تاسفه. آن هم اینقدر ناشیانه!!!!
  🙂

 167. امیر Says:

  بسیار نکته ی خوبی رو اشاره کردید…این بحثی بود که مدتی پیش هم در فیس بوک پیش امد و نظر دوستان باز شد …
  همانطور که اشاره شد سالن اجرا ، سالن فیلارمونیک ارمنستان هست و سالن با گل ، سالن انجمن موسیقی وین و اون اجرا با صحنه ی پر از گل ، اجرای کنسرت سال نو ی ارکستر فیلارمونیک وین هست که هر سال در روز اول ژانویه به طور زنده در بیش از 100 کشور جهان پخش میشه ! تفاوت این دو سالن در دقایق 0.29 و 4.33 کاملا مشخص هست.
  از طرفی در زمان 0.32 و 4.21 فیلم «وسط قلبم» همانطور که دوستان اشاره کرده اند ، ساز چنگ در ارکستر دیده میشود که در ارکستر اصلی اصلا چنین سازی وجود ندارد !!!
  جالب ترین موضوع در حال حاضر ، توضیحی است که ایشون » بعد» از رو شدن این رندبازی ها باری دوستی ارسال کرده اند!

  «merc az inke ba deghate bala baes mishi nazaram be kare bacheha bishtar jalb beshe va dorood bar to ke vaght mizari va lotf dari.
  bish az 60% az azae orchestre az armenian phillarmonic hastand ke ba khodam be barcelon amadand albate na be khatere man , be daavate shahrdarie barcelon baraye ejra da salone philarmonic. va 40% dige az barcelona hastand.
  یعنی ایشون باز هم تاکید میکنه که نوازنده ها با من به بارسلون اومدند !!! این اجرا در یروان بوده ، نه بارسلون… اصلا کسی بارسلون نبوده !

  dovom inke ma hich kojaye video naneveshtim orchestre barcelon faghat az rahbareshoon be khater emkanai ke dad tashakor kardim!!
  va inke bazi sanehaye jameeyat montage shode mesle sahne ee ke to behesh eshare kardi va man baz hich koja eddea nakardam ke in real time boode va music video,music
  vidioe!
  بله… فکر شده : مطمئنا کسی متوجه نمیشه ! اگه هم شد ، خودم رو به کوری و کری می زنم و حد اکثر 4 خط «توضیح» میدم
  barat vagh mizaram har vaght ke bekhai chera ke lof kardi va baram vaght gozashti va baz ham az lotfet mamnoon.
  Shahkar »

  از دروغ و ریا و تزویر ،به هر صورتش متنفرم !!!!

  • Utna Says:

   ممنون! آقای بینش پژوه در پاسخهاش هر چند اصل قضیه رو انکار میکنه ولی از محدوده ادب و احترام خارج نشده، که قابل تحسینه.
   من داستان این کلیپ رو میذارم به حساب اشتباهی که آقای بینش پژوه کرده و امیدوارم دیگه تکرار نشه. قصد ما از نوشتن این مطلب مطمئنن تخریب شخصیت یک هنرمند نیست. هدف این بوده که افراد بفهمند در قرن ۲۱ و با جریان آزاد اطلاعات تقلب و کپی کاری مدت زیادی پشت ابر نمیمونه. آقای بینش پژوه کارهای جالب زیاد داره. امیدوارم روی اونها تمرکز کنه و به قول معروف «نون بازوی خودش رو بخوره»!!

 168. عباس Says:

  اینم اجرای دیگه آهنگ میمیرم توسط جنیفر لوپز 169. مینوش Says:

  چند روز پیش جایی نوشتم :
  «من هر چه دقت کردم نفهمیدم پارتی این بابا کیه…این آلاف و اولوف و سالن آن چنانی و ارکستر فیلارمونیک بارسلون در اندازه این آدم نیست اون هم برای کاور کردن یک آهنگ دست چندم قدیمی…یه جای کار می‌لنگه…ترانه فارسی آبکی و اون اطوارهای خواننده ای که ضرب رو گم میکنه و روی ریتم سامبا به اشتباه 4/4 می‌خونه و سالن مجلل پر از مخاطب اسپانیولی زبان فراک پوش و «پدر سوخته بی شرف»‌ و اون تبلیغ سامسونگ وسط سن با هم جور در نمی‌یان….
  شما سر درآوردین ما رو هم خبر کنید…»

  رئیس جمهور تقلبی ،‌وزیر تقلبی ، کنسترت تقلبی… کجا داریم می رویم؟

 170. ناشناس Says:

  دستتون درد نکنه، منهم با دیدن اون کلیپ کلی کفری شده بودم، و توی فیس بوکم گفته بودم، که این همش تقلبه، که عده ای به شدت و حدت باهام برخورد کردن، حالا که دیدم شما با حوصله و مستندات حرف متو زدید کلی خوشحال شدم، با اجازه تون توی پیج فیس این مطلب رو لینک کردم

 171. mahdieh Says:

  مرسی از مطلبی که نوشتین. شده حکایت تست هوش.این قدر در این ویدؤ موضوع می شود یافت که بشه جعلی بودنشو ن نشان داد.

 172. Esi Says:

  Az ghadim goftan
  FAKE IT TILL YOU MAKE IT, lol

 173. Mitra Says:

  کاش اول یا آخرش هم یک کلمه می نوشتن که از موسیقی دین مارتین به نام Sway استفاده کردن و کار ساخته خودشون و یا کس دیگر نیست

  • Utna Says:

   کاملن درسته. دوستان هم در کامنهای بالایی و پایینی نوشتند که اصل این آهنگ نخستین بار در سال ۱۹۵۳ اجرا شده. ولی از اونجا که اقتباسهای متعددی تا الان ازش صورت گرفته (نمونه ش هم همین آهنگ جنیفر لوپز) ما فرض کردیم که این رو به حساب اقتباس آقای شاهکار از یه آهنگ معروف بذاریم و این جنبه رو جزو تقلب به حساب نیاریم!

 174. بیتا Says:

  آهنگ هم که لابد چون بیش از 50 ساله خیلی ها اون رو ضبط و اجرا کردند، مشمول کپی رایت و این حرفها نمیشه!!!!

  http://en.wikipedia.org/wiki/Sway_%28song%29

  بی صبرانه مشتاق اجرای ایشان با همراهی ارکستر سلطنتی انگلستان!!! که خبرش در وب سایت ایشون درج شده هستیم.

 175. بابک خرمدین Says:

  عالی،

  نظر من را بخواهید کنسرت میمیرم هم همینطور است. تماشاگران به نظر میرسد مونتاژ از کنسرت دیگری در جای دیگری هستند. من هم مثل شما به مدرک دکتری ایشون مشکوک شدم.

  من واقعاً تعجب میکنم که بینش پژوه چرا باید از این روش دنبال پیشرفت باشد؟ مگر شجریان، دریا دادور، ابی، محمد نوری، گوگوش، داریوش و … «دکتر» بوده اند یا با ارکستر فیلارمونیک وین کار کرده اند که محبوب و موفق هستند؟ امیدوارم شاهکار خان همه اینها را کنار بگذارد. خودش به اندازه کافی مایه برای موفقیت و محبوبیت دارد. در «اسکناس» آن مایه ها را همه دیدند.

  همین دو کنسرت میمیرم و پدرسوخته بیشرف اگر گفته میشد در سالن ایروان و در اکستر ارمنستان بوده اند مگر ارزشش کم میشد؟ کلی آدم این را دوست دارند.

  صدماتی که آبروریزی برایش ببار خواهد آورد در درازمدت خیلی بیشتر از موفقیت کوتاه دکتر تقلبی و کنسرت تقلبی است.

  بابک

 176. کافه کلمه Says:

  عالی.

 177. فري Says:

  اي ول!

 178. محمد Says:

  ممنون خيلي جالب بود. البته آقاي دكتر دستي در كار همكاري با دولت هم دارند.

  • بهراد Says:

   آقای محمد، لطفاً موضوع را سیاسی نکنید. بحث اینجا فقط در خصوص این روش تقلب است که توهین به شعور مخاطب است. بحثهای سیاسی، بررسی ارزش هنری، بررسی ارزش فنی، مسایل شخصی گاهی به ما مربوط نمیشود، گاهی در حوزه تخصص ما نیست و گاهی دلایل کافی برای آن نداریم. خوبی این نوشته به این است که مستدل و دقیق است. اینکه من بگویم فلانی آدم مزخرفی است، موسیقی اش خوب نیست، اسمش مال خودش نیست، همکار دولت است و …. وقتی که دلایل کافی نداریم اشتباه است و تبدیل به برچسب زدن میشود.
   نویسنده این متن در آخرین پاراگراف گفته است وقتی کسی چنین تقلبی میکند آدم به خیلی چیزهای حتی درست هم به اشتباه یا درست مشکوک میشود.

 179. رضا Says:

  بسیار دقیق بررسی و موشکافی شده بود خیلی ممنون از این همه زحمت. امیدوارم این رسوایی ها باعث شود اندکی از نفوذ دروغ و جعل به جامعه هنری کاسته بشود.

 180. عباس Says:

  جالب بود این چنگ( آلت موسیقی ) رو هم که اول و آخر نشون میده گویا دکتر یادش رفته توی کنسرت چاکناواریان یه جایی براش در نظر بگیره شاید هم نداشتن تو یروان
  به هر شکل دوستی چند سال پیش خونه/دفتر دکتر رفته بود برای تنظیم اهنگ و از دکور و طراحی داخل خونه حسابی انگشت به دهن مونده بود. که دکتر گفته بود اگر ملت این چیزا رو نبینن که نمیشه ازشون پول گرفت….
  به هر شکل این شاهکار هنری ایران این جور که بر میاد در زمینه های کاسبی و marketing و plagiarism هنری استعداد خاصی دارن.
  نکته مهم این هست که ایشون راه به پول رسیدن از حاشیه هنر رو به خوبی بلد هست ولی خیلی از هنرمند های واقعی ایران برای امرار معاش روزانه خودشون هم مشکل دارند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: